Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookies w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij X
Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2019 » Kwiecień » Krakowskie Pogotowie Ratunkowe w Wolbromiu z nowoczesną karetką
Wyszukiwarka

Aktualności

Poleć znajomemu
Twoja wiadomość (kliknij tutaj):

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe w Wolbromiu z nowoczesną karetką

2019-04-07 07:47:15

Zmiana zapisów ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym doprowadziła do wyboru nowego świadczeniodawcy usług ratownictwa medycznego. Dzięki zapoczątkowanym jeszcze w poprzedniej kadencji staraniom władz samorządowych gminy, na czele z Burmistrzem Miasta i Gminy Wolbrom Adamem Zielnikiem i przy wsparciu władz powiatowych oraz wojewódzkich, z dniem 1 kwietnia pacjentów z terenu Miasta i Gminy Wolbrom obsługuje Krakowskie Pogotowie Ratunkowe (KPR).

Na wniosek burmistrza, placówka znalazła siedzibę w zmodernizowanym budynku byłego hotelu robotniczego przy ul. Łukasińskiego. Oficjalna uroczystość otwarcia nowej placówki odbyła się w dniu 31 marca, i połączona była z przekazaniem do użytku budynku byłego hotelu, w którym powstało 48 mieszkań socjalnych. W ceremonii przecięcia wstęgi uczestniczyli: Burmistrz Wolbromia Adam Zielnik, Dyrektor Naczelny KPR - Małgorzata Popławska, Zastępca Dyrektora KPR – Marek Maślerz, Członek Zarządu Powiatu Olkuskiego - Piotr Gamrot i Radny Rady Miejskiej w Wolbromiu – Zbigniew Żyła. Pomieszczenia nowo otwartej stacji poświęcił proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego ks. kan. Tadeusz Maj.
 
Do dyspozycji pochodzących z naszej gminy członków załóg znajdują się pomieszczenia o łącznej powierzchni aż 140 m2. Ulokowano w nich wszystkie niezbędne pomoce do codziennej pracy ratowników: dyspozytornię z niezbędnym sprzętem łączności, magazyny oraz pełne zaplecze socjalne. Przed budynkiem wydzielono stanowisko dla nowo zakupionej i bogato wyposażonej karetki marki Mercedes. Pacjenci z MiG Wolbrom będą mogli być wożeni do szpitala w Olkuszu czy Miechowie, ale też w szczególnych przypadkach bezpośrednio na oddział np. kardiochirurgii, udarowy czy też do Instytutu Pediatrii w Krakowie. W razie potrzeby zostanie zadysponowany śmigłowiec ratowniczy z bazy w Krakowie lub Katowicach.
Według wolbromskiego radnego dr Zbigniewa Żyły, najstarsze w Polsce - Krakowskie Pogotowie Ratunkowe jest jednym z najlepiej wyposażonych i wyszkolonych pogotowi w naszym kraju. 
- Dla mieszkańców naszej gminy nie zmieni się niby nic, a jednak bardzo wiele. Dostaniemy zupełnie nową karetkę. Został zakupiony nowy, znakomicie - podkreślam znakomicie wyposażony ambulans marki Mercedes. Nie będziemy niczym młodszy brat, noszący stare ubrania, i otrzymywać tego, czego inne gminy już nie chciały – oznajmił były długoletni Dyrektor Medyczny w centrali Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Warszawie, radny Rady Miejskiej w Wolbromiu dr. Zbigniew Żyła
 
Jak zdradził burmistrz Adam Zielnik, czynione są starania o drugą karetkę dla naszej gminy i dodatkowy zespół ratowniczy, który mógłby być zlokalizowany w północnej części miasta. Dwa zespoły obsługujące naszą gminę doprowadziłyby do olbrzymiego skoku jakościowego w opiece medycznej dla mieszkańców Miasta i Gminy Wolbrom. 
 
- Zdrowie jest najważniejszą wartością, a także przedmiotem nieustającej troski i obaw każdego człowieka. Nie do przecenienia jest wsparcie i pomoc jakiej doświadcza człowiek w chorobie. Dlatego pragnę złożyć Państwu najserdeczniejsze podziękowania i wyrazy uznania, za pełną zaangażowania pomoc w lokalizacji oddziału Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego w Wolbromiu. Dziękuję za twórczy wysiłek, który sprawił że Gmina Wolbrom stale się rozwija – dziękował Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik osobom zaangażowanym w uruchomieniu w Wolbromiu stacji KPR. Okolicznościowymi tablo z podziękowaniami burmistrza zostali uhonorowani: Dyrektor Naczelny KPR - Małgorzata Popławska, Zastępca Dyrektora KPR – Marek Maślerz, Członek Zarządu Powiatu Olkuskiego - Piotr Gamrot, Radny Rady Miejskiej w Wolbromiu – Zbigniew Żyła oraz Radna Powiatu Olkuskiego  Agnieszka Gołembiowska-Karoń.
 
Życzymy wszystkim mieszkańcom, aby karetka stała w gotowości i nikt z naszych mieszkańców nie potrzebował jej wzywać. Jeśli jednak zajdzie taka konieczność, to każdy pacjent musi wiedzieć, że on jest najważniejszą osobą na pokładzie karetki i załoga dołoży wszelkich starań, aby uzyskał właściwą pomoc medyczną – życzyły służby ratownicze.

Oceń nasze strony

Aktualna ocena: 0 (Ocen: 0)

Sesja rady miejskiej

Relacja Sesji Rady Miejskiej online

Wydarzenia

Kategoria

Dodaj wydarzenie

Newsletter

Newsletter

Aby otrzymywać najnowsze aktualności, wpisz poniżej swój adres e-mail:Losowy film

DK wolbrom
Warta
LGD WFOS Kraków modernizacja szkół Basen Mapa Zagrożeń strefa Załęże Portal Samorządowy budowa kanalizacji budowa kanalizacji wolbrom Termomodernizacja gimnazjium Termomodernizacja 1 Termomodernizacja szkoły w Chełmie Termomodernizacja ZS Gołaczewy Termomodernizacja ZS Wierzchowisko PROW

Wolbrom.pl na Facebooku