Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: 15 lat istnienia UKS Judo Wolbrom

Główna treść

15 lat istnienia UKS Judo Wolbrom

W ostatnią sobotę UKS Judo Wolbrom świętował jubileusz 15–lecia istnienia. W tym okresie klub zdążył uzyskać liczne sukcesy sportowe, których najważniejsze to medal na Mistrzostwach Europy oraz 60 medali w Mistrzostwach Polski w różnych grupach wiekowych. Zawodnicy z Wolbromia systematycznie zasilają szeregi kadry narodowej. Aktualnie w wolbromskim klubie trenuje ponad 100 dzieci.

Na uroczystości zaproszono grupę osób, które uznane zostały przez „ojca” sukcesu Klubu, trenera Czesława Łaksę za swoiste „sprężyny” działania: sponsorów, działaczy, osoby wspierające. Przyłączając się do gratulacji i najlepszych życzeń dla członków Klubu burmistrz Jan Łaksa wyrażał uznanie za wieloletnią znakomitą pracę na rzecz rozwijania lokalnych talentów sportowych, a równocześnie wychowania młodych mieszkańców Gminy Wolbrom. Dziękował za wszystkie sukcesy zawodników, promujące Gminę Wolbrom w kraju i poza jego granicami.

UKS Judo Wolbrom jest swoistą perełką, która nie tylko wzorowo pracuje na rzecz dzieci i młodzieży z naszych okolic, ale także potrafi nieustannie od początku swego istnienia gromadzić wokół idei sportu wspaniałych, zaangażowanych ludzi, poświęcających swój prywatny czas i środki finansowe  w służbie społecznej.  Doceniając starania trenerów, a także wszystkie wysiłki działaczy klubowych, władze Wolbromia wspierają działalność Klubu – np. wykonana ostatnio termomodernizacja hali do treningów ma przyczynić się do dalszej poprawy jakości warunków lokalowych Klubu i zmniejszenia kosztów utrzymania obiektu.

Z okazji jubileuszu Polski Związek Judo, na wniosek trenera Czesława Łaksy, uhonorował, w uznaniu zasług dla rozwoju, popularyzacji oraz osiąganych wyników sportowych w judo kilkunastu  sponsorów, działaczy, zawodników i trenerów UKS Judo Wolbrom. Wręczenia przyznanych odznaczeń honorowych PZ Judo dokonał osobiście w trakcie uroczystości jubileuszowych 7 grudnia, Prezes PZ Judo Wiesław Błach.

Złote odznaki otrzymali:
Sponsorzy i działacze założyciele:
Nowacka Dorota – społeczny lekarz sekcji  (pośmiertnie)
Łaksa Jan – Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom
Banyś Władysław – Prezes Fabryki Taśm Transporterowych Wolbrom
Konsor Andrzej – Prezes ES System K Wolbrom
Haberka Barbara – społeczny skarbnik sekcji, potem Prezes Zarządu
Naruse Tetsuo – Prezes Tokai Rubber Industries Tokio
Jazgier Mirosław – trener w USA
Kwaśniak Tadeusz –  Polskie Radio Kraków
Trenerzy:   
Biegaj Robert – jednocześnie zawodnik
Banyś Przemysław
Odznaki srebrne otrzymali:
Nowicki Romuald – członek Zarządu
Posełek Katarzyna – V-ce Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom
Szota Wojciech – dziennikarz
Pepera Beata – zawodnik, sędzia
Papaj Aleksandra – zawodnik, sędzia
Kuganda Mateusz – zawodnik, sędzia    

Odznaki brązowe otrzymali:
Barczyk Agnieszka – Prezes Zarządu
Kaleta Dariusz – członek Zarządu
Barczyk Andrzej – sponsor
Sosnowski Leszek – członek Zarządu
Marta Szostek – członek Zarządu
Łukasik Marek – członek Zarządu, sponsor
Król Piotr – członek Zarządu
Maciąg Andrzej – działacz
Krężel Łukasz – działacz, organizator strony internetowej
Sikora Sławomir – członek Zarządu
Długosz Maciej – zawodnik
Kaleta Aleksandra – zawodnik
Cieślik Klaudia –  zawodnik
Barczyk Karol –  zawodnik
Rams Zuzanna – zawodnik
Haberka Karolina –  zawodnik
Osmęda Karolina –  zawodnik

Na kolejne lata działalności UKS Judo Wolbrom życzymy członkom Klubu mnóstwa satysfakcji z osiągnięć zawodników oraz wielu kolejnych sportowych  i wychowawczych sukcesów. Zaś trenerowi Czesławowi Łaksie, założycielowi i mentorowi Klubu –  zdrowia i sił do dalszej pracy, aby swoim autorytetem  i doświadczeniem jeszcze długo mógł wspierać młodych zawodników   i trenerów.

Ewa Barczyk