Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Ruszył Gminny Magazyn Pomocy dla Uchodźców

Główna treść

Ruszył Gminny Magazyn Pomocy dla Uchodźców

Szanowni Państwo,

Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik z dniem dzisiejszym tj. 02.03.2022 r. uruchomił Gminny Magazyn Pomocy, zlokalizowany przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wolbromiu. Zgromadzone przez ludność dary zostaną posortowane, a następnie przetransportowane do Powiatowego Magazynu Pomocy w PSP Olkusz.

Gminny Magazyn Pomocy (MOPS Wolbrom ul. Skalska 20, tel. (32) 644-10-75) czynny jest w w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00.

WAŻNE: Należy zbierać tylko i wyłącznie nowe produkty i rzeczy.

Przyjmować należy i segregować według wskazanych zasad następujące produkty:

Odzież i okrycie:

Koce – koce termiczne – śpiwory – podkładki pod materace do spania z wodoodpornej folii aluminiowej – materace – ubrania (NOWE lub mało używane) – płaszcze przeciwdeszczowe.

Inne:

zapałki – zapalniczki -baterie – powerbanki – latarki -świece – zestawy pierwszej pomocy (apteczki) – środki medyczne i pozostałe.

Środki higieny i czystości:

– mydło – żele do kąpieli itd. – dezodoranty – pasty do zebów i szczoteczki do zębów – grzebienie

– bielizna – podpaski – pieluchy jednorazowe – pieluchy dla dorosłych – papier toaletowy, ręczniki papierowe – ręczniki (w tym z mikrofibry) – worki na śmieci – środki dezynfekujące – maski filtrujące lub jednorazowe i pozostałe.

Żywność:

-Woda – żywność szybkiego przygotowania – batony – bakalie, orzechy – konserwy – makarony – pozostała żywność oraz sztućce wielokrotnego użytku – sztućce jednorazowe – zastawa – wielokrotnego użytku – zastawa jednorazowa.

Wszyscy zbierający dary proszeni są, by zbiórkę prowadzić w uzgodnieniu z Gminnym Zespołem Zarządzania Kryzysowego w Wolbromiu – tel. 662 298 300 oraz MOPS tel. (32) 644-10-75.

WAŻNE: Na podstawie KOMUNIKATU WOJEWODY MAŁOPOLSKIEGO, na obecnym etapie podejmowanych działań nie rekomenduje się zapewnienia pobytu w miejscach należących do osób prywatnych. Indywidualne decyzje o przyjęciu osób do takich miejsc, nie będą wiązały się z odpowiedzialnością Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz finansowaniem kosztów z tego tytułu z budżetu państwa.

Pismo-do-gmin-i-powiatów-w-sprawie-zakwaterowania