Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: 9 grudnia Motomikołaje ponownie zawitają na wolbromski Rynek

Główna treść

9 grudnia Motomikołaje ponownie zawitają na wolbromski Rynek

Rok temu Wolbrom „przeżywał” prawdziwy najazd Mikołajów, gdzie na płycie Rynku zawitała przeszło 20 osobowa grupa Mikołajów na swych motocyklach. Motomikołaje, dowodzeni przez Szefa Grupy Tomasza Płaszczyka postanowili wtedy zorganizować kwestę datków na rzecz niepełnosprawnych dzieci z wolbromskiego OREW. Ponadto, Motomikołaje częstowali na Rynku słodkościami licznie zgromadzone dzieci i ich rodziców. Później, z włączonymi klaksonami Motomikołaje udali się do dzieci w OREW-ie.Rodzice dzieci oraz mieszkańcy zgodnie podkreślali wtedy, że pomysł zorganizowania Mikołajowej akcji charytatywnej przez grupę wolbromskich motocyklistów był „strzałem w dziesiątkę”. 
Przed rokiem Tomasz Płaszczyk powiedział nam, że akcja przeszła ich najśmielsze oczekiwania i biecał, że z jeszcze większym rozmachem zostanie powtórzona. Rok zleciał bardzo szybko… i Motomikołaje ze STOWARZYSZENIA WOLBROMSCY MOTOCYKLIŚCI ponownie przybędą, i to nie tylko do Wolbromia, ale także do okolicznych sołectw. 
 – Najpierw, w godzinach od 13.15 – do ok. 14.30 spotykamy się na Rynku, by obdarować wszystkie dzieci cukierkami, gdyż „CUKIERKI Z KASKU” smakują najlepiej. Jeśli pogoda dopisze (tak przynajmniej mówią prognozy), pragniemy zorganizować mały konkurs plastyczny oraz wokalny z nagrodami. Następnie udamy się w trasę do zainteresowanych odwiedzinami sołectw. Pierwsze już się zadeklarowały: Zarzecze, Chrząstowice, Łobzów i Wierzchowisko! Natomiast wcześniej, 6. grudnia w same Mikołajki odwiedzimy z prezentami dzieci z OREW – oznajmił nam z radością Tomasz Płaszczyk Szef STOWARZYSZENIA WOLBROMSCY MOTOCYKLIŚCIStowarzyszenie Motocykliści Wolbromscy powstało, by w sposób klarowny i łatwiejszy móc nieść radość głównie dzieciom jak i dorosłym. Jednocześnie, by wspierać, pomagać i promować zarówno jednostki jak i instytucje … oraz bezpieczeństwo na drogach. Swą obecnością uświetniają liczne imprezy jak np. organizowane z okazji Dnia Dziecka, czy ostatnio czcząc 100-lecie Niepodległości. Wszędzie, gdzie się pojawiają, wzbudzają olbrzymie zainteresowanie a w czasie przejazdu kolumny motocyklowej z entuzjazmem odbierają pozdrowienia.  UWAGA MIESZKAŃCY! Od godziny 13.00  do zakończenia imprezy płyta Rynku będzie wyłączona z możliwości parkowania!Jak wyglądał pierwszy najazd Motomikołajów przedstawia poniższy film.
https://www.facebook.com/140704755997658/videos/1472832869451500/