Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: 9 lutego wystartowała „Lodówka społeczna”

Główna treść

9 lutego wystartowała „Lodówka społeczna”

Pierwsza lodówka społeczna w powiecie olkuskim już czynna !

Zapraszamy serdecznie osoby, które będą chciały podzielić się żywnością oraz tych, którzy mają taką potrzebę – by korzystały z tego. Produkty można zostawiać i zabierać przez 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

Jeśli macie produkty w swych lodówkach, których terminy ważności się kończą, nie zużyjecie ich albo ugotowaliście za dużo obiadu, to właśnie w tym miejscu, w Wolbromiu ul. Krakowska obok biblioteki, możecie je zostawić. Tak, aby nie marnować żywności i pomóc tym, którzy tego potrzebują.


Pamiętajmy, lodówka społeczna lub inaczej „Jadłodzielnia” zaopatrzona jest w regulamin, z którym należy się zapoznać i go przestrzegać. Można zostawić produkty, których kupiło się za dużo i są w opakowaniu, produkty, które nie przekroczyły terminu przydatności do spożycia, produkty zapakowane w pojemnikach z etykietą, a także własne wyroby z datą przygotowania oraz nabiał. Nie wolno natomiast zostawiać wyrobów alkoholowych, surowego mięsa, produktów z niepasteryzowanego mleka, potraw zawierających surowe jaja, produktów napoczętych, a także takich, które przekroczyły termin przydatności do spożycia, mają oznaki popsucia oraz miały kontakt z odpadami spożywczymi lub komunalnymi.
Aby nieco ułatwić życie – w lodówce znajdziecie samoprzylepne etykiety oraz długopis.

Za czystość lodówki oraz eliminacje przeterminowanych produktów lub / i uszkodzonych opakowań odpowiada Wydział Ogólno-Organizacyjny Urzędu.

Szczegółowy regulamin korzystania z lodówki znajduje się poniżej oraz obok urządzenia na sąsiedniej szybie. Prosimy o zapoznanie się z nim – to od nas wszystkich zależy bezpieczeństwo korzystania z lodówki.

Weź jeśli potrzebujesz, włóż a nie zmarnujesz !

Regulamin korzystania z lodówki społecznej (kliknij)