Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Adaptacja internatu na mieszkania socjalne i komunalne idzie pełną parą

Główna treść

Adaptacja internatu na mieszkania socjalne i komunalne idzie pełną parą

Trwają prace przy przebudowie i adaptacji internatu na mieszkania socjalne i komunalne. Łącznie powstanie tam 25 lokali. Firma FHU „HYDRO-WIT” Andrzeja Witosa, pracuje pełną parą. Widoczne są już układy ścian nowych mieszkań i łazienek. Całość prac ma być zakończona już za kilka miesięcy.

Zgodnie z przedmiotem zamówienia, w byłym internacie, którego budynek jest współwłasnością gminy, powiatu i skarbu państwa, powstanie łącznie 25 lokali. Na I piętrze zostanie wydzielonych 13 mieszkań, (4 jednopokojowe i 9 dwupokojowych) a na II piętrze 12 mieszkań (2 jednopokojowe i 10 dwupokojowych). Na mieszkanie jednopokojowe składa się przedpokój z wnęką kuchenną,
łazienka i pokój. Z kolei na dwupokojowe: przedsionek, łazienka, pokój dzienny z aneksem kuchennym (w jednym przypadku z wydzieloną kuchnią), oraz sypialnia.
Układ komunikacji wspólnej pozostanie bez zmian względem pierwotnego budynku, są to dwie klatki schodowe i wspólne korytarze. Część piwnicy planuje się zaadaptować pod komórki lokatorskie w liczbie 25 (jedna komórka na jedno mieszkanie). Powstaną one jako wydzielone boksy w istniejących pomieszczeniach lub z istniejących pomieszczeń.
Prace obejmą ponadto przebudowę wszystkich instalacji wewnętrznych, wymianę zaworów i skrzynek hydrantowych wraz z osprzętem oraz budowę podjazdu dla osób niepełnosprawnych.

Mieszkania w internacie to kolejny etap w ramach autorskiego programu gminnego ”mieszkanie plus”. W pierwszym etapie, z inicjatywy burmistrza Adama Zielnika, w zmodernizowanym budynku byłego hotelu, powstało 48 nowoczesnych mieszkań, oraz nowa stacja pogotowia ratunkowego. Były to pierwsze od przeszło trzydziestu lat lokale komunalne oddane do użytku mieszkańcom gminy.