Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Aleksandra Zielnik i Paweł Lepiarczyk mistrzami Halowych Mistrzostw Małopolski

Główna treść

Aleksandra Zielnik i Paweł Lepiarczyk mistrzami Halowych Mistrzostw Małopolski

Z udziałem 102. młodych łuczników i łuczniczek z 9. klubów Małopolski, w sobotę, 1. kwietnia 2017 roku, na hali sportowej przy Gimnazjum Nr 4 w Wolbromiu odbyły się po raz XXVI Halowe Mistrzostwa Małopolski o Puchar Burmistrza Wolbromia. Miło nam poinformować, iż w kat. wiekowej Dzieci Młodsze 9. letnia Aleksandra Zielnik została mistrzynią zdobywając 339 punktów a 10. letni Paweł Lepiarczyk mistrzem z wynikiem 326 punktów.

Ponadto, w kat. Dzieci Młodsze wolbromski klub Diana, z 1278 punktami zwyciężył w klasyfikacji zespołowej.
W pozostałej klasyfikacji zespołowej bezkonkurencyjnymi okazali się łucznicy z klubu Sokole Oko z Zawadki koło Wadowic, którzy wynikiem 1306 punktów zwyciężyli w klasyfikacji Młodzików oraz w klasyfikacji Dzieci Starszych – 1171 punktów.
Puchary trzem najlepszym drużynom oraz nagrody i dyplomy dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych wręczał Burmistrz Wolbromia Adam Zielnik wraz z organizatorem zawodów, założycielem sekcji łuczniczej w Wolbromiu (sprzed ponad 40 laty!) i długoletnim trenerem UKS Diana Wolbrom – Bolesławem Plutą w asyście trenera kadry wojewódzkiej.
Za zajęcie miejsc I – III zawodnicy otrzymali medale i nagrody rzeczowe, za miejsca I – VIII zawodnicy uhonorowani zostali dyplomami. Natomiast zespoły za miejsca I – III nagrodzono pucharami ufundowanymi przez Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom, a za miejsca I – VIII dyplomami. Nad przebiegiem zawodów czuwała Komisja sędziowska w składzie: Sędzia Główny – Katarzyna Skowron, PKK – Beata Chmielewska i KS – Aleksander Jabłoński.
Patron Halowych Mistrzostw Małopolski w łucznictwie, Burmistrz MiG Wolbrom Adam Zielnik nie krył zadowolenia nie tylko z racji udanych ze wszech miar zawodów i ilości startujących zawodników, ale także wyniku osiągniętego przez swą córkę Aleksandrę Zielnik, której dopingowała mama Paulina – była zawodniczka wolbromskiego klubu łuczniczego. Burmistrz podziękował zawodnikom, trenerom oraz sędziom za liczne przybycie do Wolbromia. Serdeczne gratulacje i podziękowania złożył niezmordowanemu trenerowi i założycielowi klubu Bolesławowi Plucie, dzięki któremu już trzecie pokolenie łuczników wychodzi spod jego ręki. Burmistrz oznajmił, iż jeśli wszystko ułoży się zgodnie z planem, następne Halowe Mistrzostwa Małopolski odbędą się w zupełnie innej hali. Na zawody do budującej się obecnie hali przy ul. Mariackiej Adam Zielnik zaprosił już dziś.

WYNIKI ZAWODÓW:

GALERIA ZDJĘĆ:

Na zdjęciu:  Aleksandra Zielnik – zwyciężczyni Halowych Mistrzostw Małopolski w kat. Dzieci Młodszych