Urząd Miasta i Gminy w Wolbromiu informuje, że w terminie od 1 czerwca do 14 sierpnia 2026 r. realizowane jest badanie R-SGR – Zintegrowane statystyki dotyczące gospodarstw rolnych 2026.
Badaniem objęte są wylosowane gospodarstwa rolne. Jeśli otrzymali Państwo list z Głównego Urzędu Statystycznego, oznacza to, że gospodarstwo zostało wybrane do udziału w badaniu.
Od 1 do 16 czerwca 2026 r. formularz można wypełnić samodzielnie przez Internet na stronie:
Od 17 czerwca do 14 sierpnia 2026 r. z osobami, które nie wypełnią formularza internetowo, kontaktować się będzie ankieter statystyczny — telefonicznie lub bezpośrednio.
Dane przekazywane w badaniu są chronione tajemnicą statystyczną i wykorzystywane wyłącznie do opracowań zbiorczych. Wyniki badania mają znaczenie m.in. dla planowania programów wsparcia, rozwoju rolnictwa, ochrony środowiska oraz analizy zmian zachodzących w gospodarstwach rolnych.
Prosimy rolników, którzy otrzymali list Prezesa GUS, o udział w badaniu i terminowe wypełnienie formularza.
