Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: „Bajka różne ma imiona” – korespondencja z ZSP w Łobzowie

Główna treść

„Bajka różne ma imiona” – korespondencja z ZSP w Łobzowie

24 X 2019 r. gościliśmy w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Łobzowie, gdzie mieliśmy przyjemność uczestniczyć w ważnym wydarzeniu tej placówki- w IV edycji akcji promującej czytelnictwo wśród młodszych dzieci pt.”Bajka różne ma imiona”. Dzieci 5 i 6- letnie z Oddziału Przedszkolnego, pod czujnym okiem pani Justyny Komperdy i Katarzyny Pasich, przy logistycznym wsparciu pani Reginy Pandel, przygotowały bajkę pt.”Kopciuszek”.

Zmagania starszaków z bajką, poza Dyrektorem ZSP, panem Danielem Malinowskim, rodzicami, nauczycielami i uczniami, mieli przyjemność oglądać zaproszeni goście: pani Dorota Świerczek, Dyrektor MOOS-u, pan Zdzisław Pasich, nasz Radny oraz pani Magdalena Świerczek-Gryboś, przedstawiciel Domu Kultury w Wolbromiu w zastępstwie za pana Dyrektora DK, Piotra Gamrota – sponsora książek dla dzieci.
Sala pękała w szwach.
Po przywitaniu wszystkich zebranych na sali, pan Dyrektor oddał głos małym aktorom, którzy doskonale wcielili się w role: Kopciuszka (Michasia), macochy(Amelia) i jej dwóch córek (Maja i Dorotka), wróżki (Julia), króla (Alan), księcia (Dawid), dworzan i innych postaci.
W zachwycających strojach, na tle dopracowanej dekoracji, wszystkich potrzebnych rekwizytów oraz trafnie dobranej muzyki, dzieciaki doskonale odegrały swoje role.
Kopciuszek, dzięki pomocy wróżki , dotarł na bal piękną karetą, na balu zgubił pantofelek, dzięki któremu książę, po długich poszukiwaniach dotarł do swej wybranki, którą poślubił, a potem żyli długo i szczęśliwie… W tle migotał zachwycający kominek laserowy z zapasem drewna…
Widownia z zapartym tchem śledziła losy bohaterów. Na koniec aktorzy zostali nagrodzeni burzliwymi oklaskami, na które w pełni zasłużyli.
Po części artystycznej pan Dyrektor serdecznie podziękował paniom, które z zaangażowaniem przygotowały przedstawienie. Podziękował też aktorom oraz sponsorowi, panu Piotrowi Gamrotowi za zakup książek.
Na zakończenie uroczystości pan Radny, pani Dyrektor MOOS-u oraz pani Magda, przeczytali po jednym rozdziale książki pt. „Najciekawsze bajki przedszkolaka”, a następnie wręczyli każdemu dziecku taką książeczkę. Dzieciaki były zachwycone! Z radością odbierały podarunki i zanosiły je rodzicom!
Drodzy Rodzice!
Czytajcie bajki swoim dzieciom! Rozbudzajcie ich zainteresowania czytelnicze, gdyż „Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji” (Maria Dąbrowska).