Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Bajkowa biblioteka zaprasza

Główna treść

Bajkowa biblioteka zaprasza

Wolbromska Biblioteka Publiczna rozpoczęła dziś szczególnie oczekiwane przez maluchy pasjonujące lekcje biblioteczne, podczas których postaci z bajek wprowadzają dzieci w pasjonujący świat czytelnictwa. W tym roku czytelnia dla dzieci zamieniła się w las z piernikową chatką, a gospodarzami bajkowych lekcji są Jaś i Małgosia.

Każdego roku w maju na małych czytelników z przedszkoli i młodszych klas szkół podstawowych czekają bohaterowie innej bajki. Chociaż przygotowanie tych nietuzinkowych lekcji to dla pracownic biblioteki sporo pracy, to z pewnością się ona opłaca. Zamieniona w bajkową krainę wypożyczalnia pobudza wyobraźnię i zachęca do powrotu.

Jaś i Małgosia, w towarzystwie wyjątkowo życzliwej czarownicy z baśni braci Grimm nie tylko opowiedziały dzieciom o tym co to jest biblioteka, jak z niej korzystać, jak należy obchodzić się z książkami i co daje korzystanie z ich bogactwa, ale także znalazły czas na wspólne głośne czytanie i zabawę.

Wrażenie jakie lekcje wywierają na dzieciach pozwala mieć nadzieję, że wielu z dzisiejszych małych gości biblioteki jeszcze tu wróci. Oby, bo coraz trudniej wygrać książkom z komputerami i telewizją, a pożytek płynący z czytelnictwa jest nie do zastąpienia

Powiązana galeria