Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Barbara Kiwior laureatką Małopolskiego Konkursu Geograficznego

Główna treść

Barbara Kiwior laureatką Małopolskiego Konkursu Geograficznego

3 kwietnia 2019 r. w murach Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie odbyło się uroczyste podsumowanie Małopolskiego Konkursu Geograficznego dla uczniów szkół podstawowych organizowanego przez Małopolskie Kuratorium Oświaty w Krakowie. Najwyższy tytuł w tym konkursie – tytuł laureata zdobyła uczennica klasy 8 Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Łokietka w Zarzeczu – Barbara Kiwior.

Tegoroczna tematyka konkursu brzmiała:  „Cudze chwalimy, swego nie znamy …, geografia Polski bez tajemnic”.  Pytania i zadania, z którymi zmierzyła się Basia, wymagały nie tylko znajomości podstawy programowej, ale znacznie wykraczały poza jej ramy. Lista obowiązkowych lektur do konkursu liczyła bowiem 21 pozycji. Ciężka praca Basi i nauczyciela geografii pana Sylwestra Grzanki przyniosły imponujący efekt – i w tym roku szkolnym gmina Wolbrom ma  laureata kuratoryjnego konkursu przedmiotowego.
Ponieważ laureaci konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim są przyjmowani w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej,  Basia nie musi się już martwić o miejsce w wymarzonej szkole średniej.