Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Będą nowości w bibliotece – korespondencja

Główna treść

Będą nowości w bibliotece – korespondencja

Miło nam pochwalić się Państwu, iż nasza Miejska Biblioteka Publiczna po raz kolejny pozyskała środki z Biblioteki Narodowej w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020” na wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów oraz zakup nowości wydawniczych. W ciągu ostatnich kilku lat wnioskowaliśmy i otrzymaliśmy już ponad 100 000 zł.

Uzyskanie dofinansowania jest uzależnione w dużym stopniu od finansowego wkładu własnego Biblioteki. Im więcej środków własnych wydamy na zakup nowości wydawniczych, tym większe środki możemy pozyskać z Programu.

W ramach systematycznego odnawiania zbiorów bibliotecznych wiele bibliotek, w tym Biblioteka Narodowa, aktualizuje, a co za tym idzie pozbywa się starych pozycji wydawniczych, przekazując je nieodpłatnie innym instytucjom. My również otrzymaliśmy taką propozycję, lecz ze względu na posiadanie bardzo bogatego księgozbioru (ponad 60 000 egzemplarzy), ograniczone możliwości lokalowe, a przede wszystkim zainteresowanie naszych czytelników nowymi pozycjami wydawniczymi nie zdecydowaliśmy się na przyjęcie starych książek.

Nasze wieloletnie doświadczenie bibliotekarskie, nauczyło nas planowania zakupów zgodnie z Państwa sugestiami. W kryterium doboru literatury nie sugerujemy się obowiązującymi trendami, lecz zapotrzebowaniem naszej lokalnej społeczności. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych czytelników, sporządzamy listę pozycji, które w pełni zaspokoją ich zainteresowania i preferencje literackie. Propozycje prosimy zgłaszać na e-mail: apabian@biblioteka.wolbrom.pl, na naszym profilu Facebookowym: Miejska Biblioteka Publiczna w Wolbromiu, przez formularz kontaktowy na www.biblioteka.wolbrom.pl lub osobiście w naszych oddziałach.

MBP