Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Będzie 10. fabrycznie nowy samochód pożarniczy

Główna treść

Będzie 10. fabrycznie nowy samochód pożarniczy

Burmistrz Wolbromia Adam Zielnik niejednokrotnie powtarzał, że życie ludzkie i bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Wolbrom są dla niego priorytetem. Dbałość o ten element życia publicznego przejawiał się przede wszystkim wsparciem finansowym dla różnych sił mundurowych. Złożona przez burmistrza pod koniec 2014 roku deklaracja o zakupie co roku nowego samochodu gaśniczego dla jednej jednostki OSP z terenu naszej gminy jest kontynuowana.

Dziesiąty, fabrycznie nowy pojazd trafi jeszcze w tym roku dla jednostki OSP Strzegowa.

W 2015 roku marzenia o kupnie fabrycznie nowego samochodu spełniły się w OSP Dłużec. W 2016 roku z nowiutkiego wozu bojowego radowali się druhowie z OSP Zarzecze. Z końcem 2017 r. radość z nowych wozów ogarnęła ochotników z OSP w Porębie Dzierżnej i Gołaczewach. Rekordowym rokiem był 2018, w trakcie którego zakupione zostały aż trzy samochody dla jednostek OSP: z Kąpiel Wielkich, Domaniewic i Wolbromia. Natomiast w 2019 roku w asyście dźwięków syren oraz płonących rac, społeczeństwo Chrząstowic gorąco powitało średni samochód ratowniczo-gaśniczy zakupiony dla miejscowej jednostki OSP. Z kolei rok 2020 należał do jednostki OSP Sulisławice, która wzbogaciła się o średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Iveco.

Mamy 435 tys. zł. na średni samochód ratowniczo – gaśniczy do OSP Strzegowa. Na to zadanie otrzymaliśmy łącznie 435 tys. zł. z czego 265 tys. zł. z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji i 170 tys. zł. z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Składam serdeczne podziękowania dla Pana Ministra Mariusza Kamińskiego, Naszego Ministra Pana Jacka Osucha – Wiceministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Naszego Wojewody, Pana Łukasza Kmity, Naszego Marszałka, Pana Łukasza Smółki, Zarządu WFOŚiGW w Krakowie w osobach Państwa Prezesów: Kazimierza Koprowskiego i Anny Biedermann- Zaręby, Komendantów PSP: Głównego Pana nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka, Wojewódzkiego Pana st. bryg. Piotra Filipka, Powiatowego Pana bryg. Zbigniewa Września – oznajmił z radością burmistrz Adam Zielnik.

Tym samym, w ciągu sześciu lat kierowania Gminą Wolbrom, burmistrz Adam Zielnik dokonał rzeczy niemożliwej za czasów jego poprzedników – do naszych jednostek zakupiono aż 9 zupełnie nowych wozów strażackich! Dziesiąty jeszcze w tym roku!

Na zdjęciach, podczas przekazania w ubiegłym roku średniego samochodu ratowniczo-gaśniczy marki Iveco dla OSP Sulisławice.