Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Będzie dziewiąty fabrycznie nowy samochód pożarniczy

Główna treść

Będzie dziewiąty fabrycznie nowy samochód pożarniczy

Burmistrz Wolbromia Adam Zielnik niejednokrotnie powtarzał, że życie ludzkie i bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Wolbrom są dla niego priorytetem. Dbałość o ten element życia publicznego przejawiał się przede wszystkim wsparciem finansowym dla różnych sił mundurowych. Złożona przez burmistrza pod koniec 2014 roku deklaracja o zakupie co roku nowego samochodu gaśniczego dla jednej jednostki OSP z terenu naszej gminy jest kontynuowana.

Dziewiąty, fabrycznie nowy pojazd trafi jeszcze w tym roku dla jednostki OSP Sulisławice.

W 2015 roku marzenia o kupnie fabrycznie nowego samochodu spełniły się w OSP Dłużec. W 2016 roku z nowiutkiego wozu bojowego radowali się druhowie z OSP Zarzecze. Z końcem 2017 r. radość z nowych wozów ogarnęła ochotników z OSP w Porębie Dzierżnej i Gołaczewach. Rekordowym rokiem był 2018, w trakcie którego zakupione zostały aż trzy samochody dla jednostek OSP: z Kąpiel Wielkich, Domaniewic i Wolbromia. Natomiast w 2019 roku w asyście dźwięków syren oraz płonących rac, społeczeństwo Chrząstowic gorąco powitało średni samochód ratowniczo-gaśniczy zakupiony dla miejscowej jednostki OSP.

Mamy 435 tys. zł.na średni samochód ratowniczo-gaśniczy do OSP Sulisławice, jednostki zrzeszonej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. A to nie jest jeszcze nasze ostatnie słowo, gramy o dodatkowe środki. Jak dobrze pójdzie, będzie to samochód z największym dofinansowaniem jakie kiedykolwiek uzyskaliśmy. Dlatego składam serdeczne podziękowania dla Ministra Klimatu, Pana Michała Kurtyki oraz Komendantów PSP – Głównego, Pana nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka i Wojewódzkiego, Pana st. bryg. Marka Bębenka – oznajmił z radością burmistrz Adam Zielnik.

Tym samym, w ciągu niespełna sześciu lat kierowania Gminą Wolbrom, burmistrz Adam Zielnik dokonał rzeczy niemożliwej za czasów jego poprzedników – do naszych jednostek zakupiono aż 9 zupełnie nowych wozów strażackich!