Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Będzie remont remizy w Strzegowie

Główna treść

Będzie remont remizy w Strzegowie

Gmina Wolbrom rozstrzygnęła właśnie przetarg nieograniczony na modernizację remizy OSP w Strzegowie. Prace, które wykona Firma Remontowo-Budowlana Ryszarda Straszaka z Bydlina, będzie dofinansowany ze środków Województwa Małopolskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach programu Małopolskie Remizy 2015. Promesy na dofinansowane burmistrz Adam Zielnik odbierze jutro na spotkaniu zorganizowanym przez Marszałka w Imbramowicach.

Do przetargu przystąpiły dwie firmy, ale lepszą ofertę złożyła firma z Bydlina. Kosztem 208 660 zł w budynku strażnicy w Strzegowie zostaną wykonane nowe instalacje wodno – kanalizacyjne, tynki i płytki ścienne, nowe posadzki wraz z wykładziną z płytek. Zostanie też rozbudowana instalacja c.o. i wymieniona instalacja elektryczna wraz z montażem oświetlenia. Firma wykona też instalację wentylacyjną , dokona montażu drzwi wewnętrznych i okien. W części pomieszczeń wykona tynki mozaikowe i posadzki z paneli podłogowych, a całość zostanie pomalowana. Na zewnątrz będzie zrobione ocieplenie elewacji metodą lekko – mokrą, z wyprawą tynku cienkowarstwowego, a schody zostaną obłożone płytkami. Dookoła budynku będzie też wykonany drenaż ułatwiający odpływ wód opadowych. Dofinansowanie do tego remontu pozyskane z programu Małopolskie Remizy 2015 wyniesie 39 450 zł, a z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 42 241 zł.

Gmina Wolbrom składała w tym roku dwa wnioski do Małopolskich Remiz – burmistrz planował, że z udziałem środków z Województwa uda się wyremontować także starą remizę OSP w Wolbromiu. Niestety ten wniosek nie uzyskał wsparcia. – Nie ma tego złego, co by nie wyszło na dobre. W przyszłym roku będziemy mieli większą potrzebę – zamierzamy ubiegać się o pomoc finansową na dokończenie budowy nowej remizy – kwituje burmistrz Adam Zielnik. – Stara remiza natomiast będzie modernizowana siłami własnymi Gminy, co zresztą już się dzieje, bo OSP Wolbrom, dzięki środkom z naszego budżetu planuje montaż nowego ogrzewania w remizie przy Strażackiej. Wykonano już projekt i zakupiono piec – dodaje burmistrz.