Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Biblioteka ruszyła po remoncie

Główna treść

Biblioteka ruszyła po remoncie

Pełną parą ruszyła po gruntownym remoncie praca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wolbromiu. Przy okazji dokonanych koniecznych renowacji i wymiany instalacji elektrycznej zmieniono zasady dostępu do księgozbioru czytelni głównej.

Zdecydowanie widać, że czytelnicy oczekiwali na zakończenie remontu z utęsknieniem. W ciągu pierwszego dnia pracy po przerwie bibliotekę odwiedziło blisko 400 czytelników. Zapytani o opinię wyrażali zadowolenie ze zmiany w organizacji pracy biblioteki. Gruntownie odświeżone pomieszczenie wypożyczalni głównej zostało bowiem przeorganizowane w taki sposób, aby czytelnicy mieli łatwiejszy samodzielny dostęp do wszystkich półek z książkami.

Już wkrótce rozpoczną się też wszystkie dodatkowe zajęcia w bibliotece – spotkania w Klubie Książki i zajęcia dla dzieci. Na wrzesień zaś wolbromska biblioteka szykuje specjalną atrakcję: 4 września 2015 roku Wolbrom przyłączy się do ogłoszonej przez Prezydenta RP 4 edycji ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której będziemy razem czytali powieść Bolesława Prusa „Lalka”. W zeszłym roku w niemal 2000 miejscowościach w całej Polsce, odbyło się wspólne czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Wolbromskie wspólne czytanie „Lalki” odbędzie się na Rynku i możemy zdradzić, że o żadnej nudzie nie może być mowy….

Już dziś zatem zapraszamy do licznego udziału we wspólnnym czytaniu na Rynku 4 września od godz. 11 oraz zachęcamy do korzystania z bogatej oferty pięknie odświeżonej biblioteki.