Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Burmistrz na inauguracji roku szkolnego w Łobzowie i Wolbromiu

Główna treść

Burmistrz na inauguracji roku szkolnego w Łobzowie i Wolbromiu

1 września nadszedł długo wyczekiwany dzień uroczystego rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2022/2023. Po kilku tygodniach wypoczynku uczniowie spotkali się ze swoimi rówieśnikami i nauczycielami. Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik, któremu towarzyszyła społeczny doradca Bożena Konieczna uczestniczył w inauguracji roku szkolnego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łobzowie oraz Zespole Szkół (Pod Lasem) w Wolbromiu.

Jak w swych przemowach stwierdził burmistrz, w obu placówkach szkolnych nowy rok będzie szczególny, a jego wyjątkowość stanowią inwestycje. Dla uczniów i nauczycieli szkoły w Łobzowie rozpoczynający się rok jest historyczny, gdyż po raz pierwszy inauguracja miała miejsce w nowo wybudowanej, pełnowymiarowej sali gimnastycznej.

Zajęcia gimnastyczne prowadzone były do tej pory w maleńkiej salce w budynku szkoły. Zakres rozpoczętych w marcu 2021 roku robót objął budowę sali gimnastycznej i łącznika z budynkiem szkoły wraz z instalacjami: wodociągową, kanalizacyjną, gazową, wentylacji mechanicznej i klimatyzacyjnej, elektryczną oraz modernizacją istniejącej infrastruktury technicznej (przyłącza kanalizacyjnego, wodociągowego). Ponadto, wybudowano nowe ciągi piesze i przebudowano istniejące drogi wewnętrzne wraz z rozbudową miejsc parkingowych.

W nowym obiekcie, dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnością, obok pełnowymiarowej sali do gier zespołowych, powstał pokój dla nauczycieli w-f, pokój higieniczny, sanitariaty, szatnie, magazynki oraz węzeł cieplny.

Jest to obiekt sportowy na miarę XXI wieku! Pozwoli zaspokoić potrzeby nie tylko uczniów i nauczycieli, ale także lokalnej społeczności. Nowa sala przede wszystkim poprawi komfort lekcji w-f. Uczniowie zyskają dostęp do nowoczesnych rozwiązań, co na pewno pozytywnie wpłynie na ich rozwój fizyczny i mam nadzieję sprawi, że aktywność sportowa stanie się dla nich wielką przyjemnością. Będzie to również doskonałe miejsce rozgrywek zawodów międzyszkolnych, gminnych czy powiatowych – oznajmił burmistrz Adam Zielnik.

Sala przy Z-SP w Łobzowie kosztowała 3 310 000 złotych. Na jej budowę Gmina Wolbrom otrzymała z Ministerstwa Sportu i Turystyki dotację w wysokości ponad 1 032 210 złotych, ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w ramach programu „Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2019”.

Z kolei wyjątkowość rozpoczętego roku szkolnego dla uczniów Zespołu Szkół w Wolbromiu stanowi rozpoczęte już zadanie „Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół Pod Lasem w Wolbromiu”. Inwestycja ta prowadzona jest w ramach projektu „Rewitalizacja Zespołu Szkół Pod Lasem w Wolbromiu wraz z dobudową przedszkola i przebudową istniejącego boiska sportowego wraz z modernizacją sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Wolbromiu ul. Pod Lasem”.

Jeśli świat się nie zawali, wasza – jako ostatnia niezrewitalizowana publiczna szkoła (druga co do wielkości w gminie Wolbrom), doczeka się w końcu należytej oprawy. Za rok, naprzeciw szkoły powstanie nowe przedszkole, a na terenie przyszkolnym nowoczesny kompleks sportowy – oznajmił z satysfakcją burmistrz Adam Zielnik.

Z racji rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023, Adam Zielnik złożył wszystkim nauczycielom i pracownikom obu szkół najserdeczniejsze życzenia. Uczniom życzył, aby nadchodzące miesiące były nie tylko czasem wytężonej pracy, ale niosły ze sobą także wiele radości i zadowolenia z rozwoju własnych zainteresowań i uzdolnień. Z kolei rodzicom życzył, aby osiągnięcia ich dzieci były nieustającym powodem do dumy.