Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Burmistrz na inauguracji roku szkolnego w wolbromskiej „Dwójce”

Główna treść

Burmistrz na inauguracji roku szkolnego w wolbromskiej „Dwójce”

4 września nadszedł długo wyczekiwany dzień uroczystego rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2023/2024. Po kilku tygodniach wypoczynku uczniowie spotkali się ze swoimi rówieśnikami i nauczycielami. Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik uczestniczył w inauguracji roku szkolnego w Zespole Szkół (Pod Lasem), czyli wolbromskiej „Dwójce”.

Dla uczniów tej szkoły to rok szczególny, nie tylko ze względu na jubileusz 60 lecia szkoły, ale przede wszystkim na inwestycje, zarówno te kończące się jak i prowadzone. Jak pamiętamy, budynek szkolny przeszedł niedawno gruntowną termomodernizację (obecnie trwają prace ukończeniowe), zmodernizowana została także sala gimnastyczna. Naprzeciw szkoły rosną mury nowego przedszkola. Z kolei przed kilkoma tygodniami ruszyły prace przy modernizacji szkolnego boiska, które z końcem roku zamieni się w nowoczesny kompleks sportowy.

Musimy się jeszcze trochę uzbroić w cierpliwość, zanim prace wokół szkoły się zakończą, ale po ich zakończeniu, to naprawdę będzie najnowocześniejsza szkoła w mieście i gminie Wolbrom, więc warto jeszcze trochę tych wyrzeczeń ponieść – zwracał się do uczniów podczas inauguracji roku szkolnego burmistrz Adam Zielnik.

Bardzo się cieszę z dużej liczby nowych uczniów, cieszy mnie ta frekwencja, bo to oznacza, że nasza szkoła jest rozwojowa – mówił burmistrz. –Moi drodzy, przed Wami bardzo ważny etap w życiu. Rozpoczynacie edukację w szkole podstawowej. Wykorzystajcie ten czas jak najlepiej. Szanujecie się nawzajem, troszczcie się o siebie, słuchajcie nauczycieli, rodziców. Przykładajcie się do nauki, bo nie uczycie się dla Pani, nie uczycie się dla mamy, a uczycie się dla samych siebie. To, jak sięwykształcicie i jakie zdolności nabędziecie, tak wasze dorosłe życie będzie wyglądało. Możliwości macie teraz co niemiara! Każdy może swoje indywidualne talenty i zainteresowania rozwijać. Grono pedagogiczne na pewno Wam pomoże, tak żeby nie było tylko czyste wkuwanie, ale żeby połączyć przyjemne z pożytecznym. Zawsze trzeba znaleźć czas na rozrywkę, na zainteresowania dla własnej przyjemności. ŻyczęWam wszystkiego dobrego na tej nowej, bardzo poważnej drodze życia udzielał życiowych wskazówek najmłodszym uczniom burmistrz Adam Zielnik.

O tym, że tegoroczna inauguracja roku szkolnego odbywa się w szczególnej chwili wspomniał też dyrektor Zespołu Szkół Waldemar Smoter.

Czas zatoczył koło. 60 lat temu oddawano budynek tej szkoły. Mija 60 lat i jesteśmy w tym samym, ale innym miejscu. Jesteście pierwszymi, którzy są w nowo wyremontowanej sali gimnastycznej. Jest to pierwsza lekcja, pierwsze spotkanie w nowej sali gimnastycznej – oznajmił dyrektor.