Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Burmistrz nagrodził laureatów II Gminnego Konkursu Poetyckiego „Nieskończoność”

Główna treść

Burmistrz nagrodził laureatów II Gminnego Konkursu Poetyckiego „Nieskończoność”

9 grudnia, na zaproszenie Burmistrza Adama Zielnika przybyła grupa laureatów II Gminnego Konkursu Poetyckiego „Nieskończoność”. Szef wolbromskiego magistratu złożył gratulacje młodym poetom, podziękował zarówno im jak i ich opiekunom. W dowód uznania uhonorował zwycięskich uczni upominkami.

Z kolei Pani Anna Starostecka złozył podziekowania: Burmistrzowi Miasta i Gminy Wolbrom Adamowi Zielnikowi za objęcie II Gminnego Konkursu Poetyckiego „Nieskończoność” Honorowym Patronatem oraz współfinansowanie nagród; Dyrektorowi Zespołu Szkół w Wolbromiu Waldemarowi Smoterowi za wsparcie oraz współfinansowanie nagród; członkom Jury- Karinie Stempel oraz Piotrowi Grojcowi za zaangażowanie i poświęcony czas; Bibliotece Kraków za podarowanie tomików poetyckich dla wyróżnionych uczestników; Księgarni Gandalf za przekazanie gadżetów czytelniczych.


Poezja – choć bywa wymagająca dla odbiorców – jak żaden inny rodzaj literacki potrafi ukazać piękno i subtelność języka. Wymaga od nas otwartości, uwagi i refleksji. Zachęca do zatrzymania się choć na chwilę w pędzie codzienności, pozwalając dostrzec więcej, spojrzeć w głąb samych siebie.
Pragnąc zachęcić młodych ludzi do twórczych zmagań z materią języka, wieloznacznością słów, wyjścia poza schematy, Zespół Szkół w Wolbromiu zorganizował II edycję Gminnego Konkursu Poetyckiego. Tematem tegorocznych poetyckich potyczek była „Nieskończoność”. O randze konkursu świadczy Honorowy Patronat Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Pana Adama Zielnika oraz udział w Jury takich specjalistów i pasjonatów w dziedzinie literatury, jak: Pani Karina Stempel (poetka, laureatka wielu konkursów, tłumaczka, polonistka) oraz Pan Piotr Grojec (dyrektor Zespołu Szkół przy ul. Skalskiej w Wolbromiu, polonista, piszący w wolnych chwilach).
Niezmiernie cieszy duże zainteresowanie uczniów, niszowym gatunkiem literackim, jakim jest liryka. Na tegoroczną edycję konkursu napłynęło, łącznie w obu kategoriach wiekowych, 60 utworów poetyckich (bez mała dwa razy więcej niż rok temu) z 11 szkół naszej gminy: Szkoły Podstawowej w Chełmie, Szkoły Podstawowej w Dłużcu, Szkoły Podstawowej w Jeżówce, Szkoły Podstawowej w Wierzchowisku, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Porębie Dzierżnej, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kąpielach Wielkich, Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Łobzowie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wolbromiu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zarzeczu, Zespołu Szkół w Gołaczewach oraz Zespołu Szkół w Wolbromiu.

Jury – po długiej i wnikliwej dyskusji – postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
Kategoria uczniów klas 4-6:
I miejsce – Natalia Skorupka z Zespołu Szkół w Wolbromiu (opiekun p. Anna Klich)
I miejsce – Magdalena Żyła z Zespołu Szkół w Wolbromiu (opiekun p. Anna Klich)
II miejsce – Patrycja Chmura z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łobzowie (opiekun p. Katarzyna Pacia)
III miejsce – Adam Broczkowski z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Porębie Dzierżnej (opiekun p. Magdalena Skubis)
wyróżnienia:

 • Gabriela Mrozik z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wolbromiu (opiekun p. Marta Serwatka)
 • Aleksandra Pałka ze Szkoły Podstawowej w Wierzchowisku (opiekun p. Beata Maj)
 • Alicja Cebulska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wolbromiu (opiekun p. Aneta Piekarska);

Kategoria uczniów klas 7-8:
I miejsce – Bartosz Gwiazda z Zespołu Szkół w Wolbromiu (opiekun p. Anna Starostecka)
II miejsce – Zuzanna Kuś z Zespołu Szkół w Wolbromiu (opiekun p. Gabriela Pluta)
III miejsce – Kinga Wrońska z Zespołu Szkół w Wolbromiu (opiekun p. Anna Starostecka)
wyróżnienia:

 • Zuzanna Pałka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wolbromiu (opiekun p. Jadwiga Mizura)
 • Gabriela Gorgoń z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wolbromiu (opiekun p. Jadwiga Mizura)
 • Oliwia Dela z Zespołu Szkół w Wolbromiu (opiekun p. Anna Starostecka)
 • Sylwia Syguła z Zespołu Szkół w Wolbromiu (opiekun p. Anna Starostecka);
  Dla niektórych uczestników konkursu były to pierwsze – jakże owocne – próby poetyckie, inni piszą wiersze już od jakiegoś czasu. Wyróżnienia i nagrody w konkursie poetyckim zdobyte spośród 60 nadesłanych utworów pokazuje, że warto wierzyć we własne możliwości i próbować swoich sił w różnych dziedzinach. Nigdy nie wiadomo bowiem, gdzie może drzemać ukryty talent.
  Wszystkim młodym poetom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych literackich sukcesów, a także by obcowanie z poezją sprawiało im przyjemność.

Anna Starostecka