Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Burmistrz podpisał umowę na budowę boiska wielofunkcyjnego w Zarzeczu

Główna treść

Burmistrz podpisał umowę na budowę boiska wielofunkcyjnego w Zarzeczu

W terminie do 20 października 2023 roku uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Zarzecza otrzymają nowe, wielofunkcyjne boisko sportowe.

Przed kilkoma dniami, 24 sierpnia Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik zawarł umowę na wykonanie zadania „Budowa boiska wielofunkcyjnego w Zarzeczu w ramach zadania: budowa boiska wielofunkcyjnego i piłkarskiego w Zarzeczu”. Wykonawcą prac jest wyłoniona w postępowaniu przetargowym firma ALPA CONSULTING Krystyna Gawlik z Jawiszowic z ceną ofertową: 470.742,22 zł.

Jak pamiętamy, z początkiem 2023 roku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zarzeczu, w I etapie powstało nowoczesne boisko do piłki nożnej o wymiarach 62,0 x 30,0 m. z nawierzchnią trawy syntetycznej, dwoma bramkami wraz z tulejami i siatką o wymiarach 5×2 m.

Na realizację I etapu Gmina Wolbrom pozyskała z MIRS (Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno-Sportowa) 148,7 tys. złotych dotacji. Całość inwestycji wyniosła 548.000,01 zł.

Dzięki staraniom burmistrza Adama Zielnika, Gmina Wolbrom pozyskała kolejne środki na realizację II etapu, w ramach którego po sąsiedzku powstanie wielofunkcyjne boisko o wymiarach 33 m. na 20 m. Dofinansowanie zadania w wysokości niemal 400 tys. zł zostało przyznane z programu Sportowa Polska – edycja 2022.