Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Burmistrz podpisał umowę na modernizację drogi z Kąpiel Wielkich do Łobzowa

Główna treść

Burmistrz podpisał umowę na modernizację drogi z Kąpiel Wielkich do Łobzowa

Biegnąca przez las w Zabagniu, najkrótsza droga z Kąpiel Wielkich do Wolbromia, doczeka się prawdziwej modernizacji. Stosowną umowę z wyłonioną w drodze przetragu nieograniczonego firmą BOLTECH Sp. z o.o. podpisał Burmistrz Wolbromia Adam Zielnik w dniu 1 lipca. Zgodnie z umową, 1,5 km pełna dziur i wybojów droga gminna będzie gotowa do dnia 10.09.2020 r.

Przedmiot umowy obejmuje: roboty przygotowawcze; roboty ziemne, podbudowę drogi, nawierzchnię drogi z asfaltobetonu, roboty wykończeniowe – pobocza. Koszt wyczekiwanej od lat, zwłaszcza przez mieszkańców Kąpiel Wielkich, inwestycji wyniesie 263.265,14 zł brutto. 

Będzie to kolejna zmodernizowana droga w ciągu ostatnich kilku lat w północnej części naszej gminy. Na ten cel pozyskaliśmy 150 tys. zł. dofinansowania od Lasów Państwowych. Dzięki inwestycji znacznie skróci się droga z Kąpiel do Wolbromia. Planowany termin jej zakończenia to 10 wrzesień br. – oznajmił burmistrz Zielnik.