Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Burmistrz podpisał umowę na modernizację mostu w Zarzeczu

Główna treść

Burmistrz podpisał umowę na modernizację mostu w Zarzeczu

18 listopada Burmistrz Adam Zielnik zawarł umowę z firmą Mosty Bielsko-Biała – Mateusz Kubica na wyczekiwaną od lat przez mieszkańców Zarzecza, modernizację mostu nad Centarą (Białą Przemszą) w ciągu ul. Dworcowej. Koszt zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej numer 120688K wraz z przebudową obiektu mostowego w miejscowości Zarzecze” wyniesie 647.000,00 zł. brutto. Zgodnie z umową, inwestycja ma być ukończona do dnia 20.06.2020r.

-Po wielu, wielu latach obiecanek poprzednich władz, niemożliwe stało się możliwe – cieszą się mieszkańcy Zarzecza, na wieść o modernizacji mostu nad Centarą (Białą Przemszą) w ciągu ul. Dworcowej. Na zadanie „Przebudowa drogi gminnej numer 120688K wraz z przebudową obiektu mostowego w Zarzeczu” Gmina Wolbrom otrzymała dofinansowanie ponad 300 tys. zł.
Dzięki tej inwestycji wzrośnie bezpieczeństwo kierowców oraz mieszkańców. Wraz z przebudową mostu, poszerzona zostanie jezdnia na odcinku blisko 40 metrów, co sprawi, że ruch samochodowy odbywać się będzie płynnie w obu kierunkach. Z kolei piesi będą mogli korzystać z nowego chodnika.

-Przedsięwzięcie byłoby niemożliwe, bez wsparcia wielkich przyjaciół Ziemi Wolbromskiej w osobach: Pana Ministra Andrzeja Adamczyka i Pana Wojewody Piotra Ćwika oraz Członka Zarządu Powiatu Olkuskiego, Pana Piotra Gamrota – przypomina burmistrz Adam Zielnik.