Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Burmistrz podziękował gospodyniom z KGW

Główna treść

Burmistrz podziękował gospodyniom z KGW

W łobzowskim Centrum Sportu i Rekreacji odbyło się uroczyste spotkanie Burmistrza Adama Zielnika z przedstawicielkami Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Wolbrom. Włodarz naszej gminy złożył paniom podziękowania za współpracę i pomoc przy organizacji różnych imprez kulturalnych odbywających się w ciągu mijającego roku. Największe uznanie i szacunek dotyczył corocznych dożynek, które w tym roku świętowane były w Kąpielach Wielkich.

– Dziękuję Wam serdecznie za zaangażowanie, za udział w tegorocznych dożynkach. Udały się bardzo dobrze. Bez Waszej pomocy, bez Waszego zaangażowania, dobrej aury i dobrego ducha na pewno by się nie udało, za co jeszcze raz dziękuję. Do następnych dożynek zostało jeszcze trochę czasu, ale ufam, że równie mocno się zaangażujecie – zwracał się do zaproszonych przedstawicielek KGW Burmistrz Adam Zielnik. Ponadto, w ramach podziękowań za dotychczasową współpracę, burmistrz wręczył upominki w postaci bonów wartościowych. Wyraził ponadto nadzieję, że środowisko gospodyń wiejskich będzie się dalej integrować i zacieśniać współpracę pomiędzy sobą oraz rozsławiać imię gminy w powiecie i poza nim.
Podziękowania za trud i zaangażowanie złożył także Przewodniczący Rady Miejskiej w Wolbromiu Bartłomiej Żurek. – Dziękuję, że jesteście. Że jesteście ozdobą każdej uroczystości gminnej. Wszyscy goście odwiedzający naszą gminę, również podczas dożynek są pod ogromnym wrażeniem Waszego zaangażowania i kunsztu przygotowanych wieńców dożynkowych. Chciałbym Paniom podziękować jeszcze za coś innego, i jakże cennego – za to, że jesteście filarem naszych tradycji wiejskich. Wspólnie z druhami ochotnikami jesteście wizytówką naszej Gminy. Dużo zdrowia i uśmiechu – życzył przewodniczący Żurek.

W imieniu Gospodyń Wiejskich, Prezes Gminnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Wolbromiu Lidia Musiał w podziękowaniu za docenienie Kół Gospodyń Wiejskich i przygotowanie cudownego przyjęcia, przekazała Burmistrzowi obraz z modlitwą z licheńskiego sanktuarium, gdzie gospodynie z wolbromskiej gminy uczestniczyły w dn. 15 września b.r. w IX Ogólnopolskim Zjeździe Kół Gospodyń Wiejskich i innych Organizacji Kobiecych.

– Dziękuję bardzo. To wzruszający i chwytający za serce upominek. Na pewno znajdzie godne miejsce w moim otoczeniu – dziękował zaskoczony i wzruszony burmistrz.

Uroczystość w Łobzowie była doskonałą okazja do wspomnień, wymiany wrażeń oraz wspólnej zabawy przy śpiewie popularnych piosenek biesiadnych, przy akompaniamencie muzyki akordeonowej w wykonaniu Edmunda Balika.