Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Burmistrz wręczył nominacje i awanse nauczycielom

Główna treść

Burmistrz wręczył nominacje i awanse nauczycielom

Za tydzień początek roku szkolnego, a już dziś burmistrz Jan Łaksa wręczył uroczyście dwie nominacje dyrektorskie i pięć aktów awansu zawodowego nauczycielom pracującym w szkołach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Wolbrom. Krótka uroczystość stała się też okazją do wymiany poglądów na sprawy oświaty, rozmawiano o problemach i nadchodzących zadaniach.

Prowadzenie Szkoły Podstawowej w Kąpielach Wielkich na najbliższe 5 lat burmistrz powierzył Annie Świerczek, która niedawno wygrała konkurs na stanowisko, zwolnione jakiś czas temu przez obecną naczelnik Wydziału Edukacji  UMiG Wolbrom Dorotę Świerczek.  Na kolejne 5 lat przedłużona została też kadencja dyrektora Szkoły Podstawowej w Jeżówce, które zajmuje pani Bożenia Szatan.

Awanse na stopień nauczyciela mianowanego otrzymali nauczyciele, którzy 21 sierpnia zakończyli zdanym egzaminem kolejną ścieżkę awansu zawodowego:  Bożena Witos, nauczycielka biologii w Gimnazjum nr 4, Marzena Krężel, nauczyciel wychowania fizycznego z ZS w Dłużcu, Katarzyna Barczyk, ucząca j. angielskiego w ZS w Zarzeczu, Mateusz Makowski, anglista i historyk w Szkole Podstawowej w Jeżówce oraz Urszula Wrzesień, anglistka w Szkole Podstawowej w Kąpielach Wielkich.

E. Barczyk