Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Burmistrz z najlepszymi życzeniami u stulatki

Główna treść

Burmistrz z najlepszymi życzeniami u stulatki

Tradycją jest, że burmistrz MiG Wolbrom składa okolicznościową wizytę jubilatom obchodzącym setne urodziny. 18 maja, po raz pierwszy w tym roku, burmistrz podążył z życzeniami do mieszkającej w Kąpielach Wielkich stulatki – pani Leokadii Świerczek.

– Wiele zdrowia, radości, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności. Niech każdy następny dzień upłynie Pani w atmosferze miłości rodziny i przyjaźni znajomych. Wszystkiego dobrego w imieniu Władz Gminy Wolbrom oraz wszystkich Mieszkańców – życzył Adam Zielnik.

Do najlepszych życzeń dołączyła towarzysząca burmistrzowi zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszka Gołembiowska-Karoń oraz radny Rady Miejskiej w Wolbromiu Andrzej Barczyk.

W spotkaniu urodzinowym przybyłym gościom towarzyszyła Jubilatka oraz jej najbliższa rodzina.
Z okazji tak pięknego i wyjątkowego Jubileuszu, na ręce dostojnej seniorki Burmistrz Adam Zielnik wręczył list gratulacyjny, a także listy skierowane do Jubilatki od Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity. Adam Zielnik do swych życzeń dołączył również okolicznościowy bukiet oraz praktyczny upominek.
W dniu urodzin zacna Jubilatka otrzymała ponadto decyzję z KRUS o przyznaniu jej specjalnych świadczeń, należnych z racji osiągnięcia tak pięknego wieku.

Pani Leokadia Świerczek, z domu Gawron, urodziła się w Kąpielach Wielkich w dniu 13 maja 1922 roku. Choć zdrowie i energia dopisywały jej przez długie lata, nie miała łatwego życia. Owdowiała już w 1958 r. zostając sama z 4 córkami. Musiała od tego czasu sama pracować na gospodarce, z którą związana była praktycznie do późnej starości. Od 4 lat, czyli od czasu śmierci córki, pani Leokadia podupadła poważnie na zdrowiu, dlatego gospodarstwo przejęła najmłodsza córka Barbara z rodziną, która zapewnia Jubilatce troskliwą opiekę na co dzień. Wsparciem i życzliwością pani Leokadia może cieszyć się od całej rodziny.

Pani Leokadia Świerczek oprócz czterech córek: Lucyny – 80 lat, Marianny – 78 lat, śp. Zofii ur. w 1945r, i Barbary 70 lat doczekała się: 10 wnuków, 21 prawnuków oraz 5 praprawnuków (szósty w drodze). Najmłodsza 12 letnia wnuczka do tej pory wspomina ciepło i opiekę swej babci, gdy dziewczynka była jeszcze mała, a jej rodzice pracowali. Jubilatka doczekała licznej rodziny, a jej potomkowie mieszkają m.in.: w Suchej Beskidzkiej (najstarsza córka wraz z rodziną), Gliwicach (owdowiały zięć po córce Zofii), Krakowie, Warszawie, Niemczech, Norwegii i Włoszech. Większość rodziny zamieszkuje jednak pobliskie miejscowości.

Do składanych Jubilatce najlepszych życzeń, dołącza się również nasza Redakcja.