Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Chcemy oddychać czystym powietrzem

Główna treść

Chcemy oddychać czystym powietrzem

Pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika oraz Ekodoradcy Katarzyny Barczyk-Łyczak, w dniu 06.03.2017 odbyła się w Szkole Podstawowej w Jeżówce jedna z cyklu prezentacji dla dzieci pt.”Chcemy oddychać czystym powietrzem”. Na zakończenie bardzo ciekawej pogadanki z dzieciakami, Katarzyna Barczyk-Łyczak ogłosiła konkurs pt. „Przegoń Smogosmoka z Wolbromia”.

Dzieci miały dwa tygodnie na wykonanie prac plastycznych, wykonanych różnymi technikami plastycznymi o tematyce związanej z ochroną powietrza, w tym niespalania śmieci w piecach etc. Wyboru trzech najlepiej wykonanych prac przedstawiających czyste powietrze widziane oczami dziecka, dokonała pani Dyrektor Bożena Szatan wraz z gronem pedagogicznym.

 • W dniu 20.03.2017 konkurs został rozstrzygnięty, a wykonane dzieła były wspaniałe!- ocenia Katarzyna Barczyk-Łyczak. – To był bardzo, bardzo trudny wybór, ale konkurs rządzi się swoimi prawami. Trzy pierwsze miejsca uhonorowano nagrodami ufundowanymi z projektu LIFE, a ponadto wszyscy uczestnicy konkursu zostali odznaczeni okazyjnymi medalami i dyplomami.
  Autorami zwycięskich prac byli:
  1 miejsce – Sandra Stojek, klasa 6
  2 miejsce – Natalia Misiek, klasa 1
  3 miejsce – Mateusz Mazur, klasa 5
  oraz „osobisty asystent” p. Ekodoradcy – Marcin Kowalczewski, z klasy 4.