Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: „Choinka pod choinkę” – czyli akcja edukacyjna na rzecz czystszego powietrza

Główna treść

„Choinka pod choinkę” – czyli akcja edukacyjna na rzecz czystszego powietrza

Pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika, w dniu 21.12.2023 r. na Rynku w Wolbromiu odbyła się akcja edukacyjno- informacyjna „Choinka pod choinkę” w ramach programu Life pn: Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego „Małopolska w zdrowej atmosferze”.

W trakcie dwugodzinnej akcji edukacyjnej, pracownicy gminnego punktu konsultacyjnego „Czyste Powietrze” rozdawali zgromadzonym mieszkańcom ulotki edukacyjne, informowali między innymi o wymogach wymiany starych kopciuchów na nowoczesne źródła ogrzewania i obowiązkach wynikających z programu ochrony powietrza. Należy pamiętać, że wymiany starego kopciucha należy dokonać w terminie do 30 kwietnia 2024 roku, a na wymianę starego kotła czy docieplenie budynku można wziąć dotację z Programu „Czyste Powietrze”.

Z racji zbliżających się świąt, pierwszych 60 mieszkańców uczestniczących w akcji projektu ekologicznego obdarowanych zostało drzewkiem choinkowym oraz słodyczami rozdawanymi przez św. Mikołaja.

Akcja promocyjna punktu „Czyste powietrze” odbywała się w ramach projektu nr RPMP.04.04.02-12-0235/18 pn. „Wymiana starych kotłów, pieców, urządzeń grzewczych wykorzystujących paliwa stałe na kotły gazowe i spalające biomasę w indywidualnych gospodarstwach domowych wraz z dofinansowaniem termomodernizacji części budynków na terenie gminy Wolbrom”.