Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Co w lesie piszczy? ZS Przedszkole Publiczne nr 2

Główna treść

Co w lesie piszczy? ZS Przedszkole Publiczne nr 2

W maju dzieci czteroletnie z grup „Krasnale”, „Wiewiórki” i „Zajączki” wzięły udział w drugim już w tym roku szkolnym projekcie grantowym realizowanym przez firmę TRI Poland w naszej placówce.

Dla przypomnienia, jesienią wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w projekcie pod nazwą „Ratownictwo medyczne dla przedszkolaków”. Z kolei, projekt realizowany w maju nosił tytuł „Co w lesie piszczy wiosenną porą”. Głównym celem projektu było poznawanie środowiska leśnego podczas wycieczki do lasu i spotkania z leśnikiem. Realizacja projektu była rozłożona na dwa etapy. Pierwszym było spotkanie z leśnikiem p. Jakubem Bachledą z Nadleśnictwa Olkusz w budynku przedszkola. Przygotowana przez niego prezentacja multimedialna oraz plansze tematyczne w bardzo przystępny sposób pozwoliły poznać sporą ilość zwierząt zamieszkujących tereny leśne. Następnym etapem była wycieczka autokarowa do Smolenia, spotkanie ze znajomym już leśnikiem i marsz jedną z tras dydaktycznych Doliny Wodącej. Tym razem, oprócz utrwalenia nazw leśnych mieszkańców i przypomnienia ciekawostek o nich, dzieci mogły również spróbować swoich sił w rozpoznawaniu niektórych gatunków drzew. Miały również okazję poznać innych pracowników dbających o las. Liderem ze strony TRI Poland dbającym o sprawną organizację projektu była pani Magdalena Janus, a aktywnie pomagali jej p. Marta Pogłódek, p. Grzegorz Janus i p. Krystian Płaszczyk. W ramach grantu zostały zakupione dla grup i dzieci lornetki, lupy, krzewy, budki lęgowe dla ptaków, kredki dla każdego dziecka, tablice edukacyjne „Las i ochrona środowiska”. Sponsorem tych pomocy była firma TRI Poland, natomiast przejazd autokarami zapewnił nam Dyrektor ZS p. W. Smoter.

Ponadto, po powrocie do przedszkola każdy uczestnik wycieczki otrzymał kolorowy dyplom aktywnego uczestnictwa w projekcie ( za które organizatorzy dziękują panu Łukaszowi Krężlowi).

Powiązana galeria