Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Czas na wiosenne porządki – zrób miejsce zamiatarce

Główna treść

Czas na wiosenne porządki – zrób miejsce zamiatarce

Rozpoczęły się prace przy sprzątaniu kolejnych wolbromskich ulic. Już dziś 18 marca, w godzinach późnopopołudniowych mechaniczna zamiatarka ekip WZWKGKiM posprząta ulice: Leśna, Okrzei, Kamiennogórska i Fabryczna. W dniu 15.03.2019 r. zamieciona została cała ulica 1 Maja i częściowo ul. Leśna, która dziś będzie dokończona.

Aby umożliwić zamiatarce swobodny dojazd do krawężników, kierowcy aut proszeni są do nieparkowania wzdłuż wymienionych ulic już od godzin późnopopołudniowych i wieczornych.
Prace będą skoncentrowane wieczorem i nocą, kiedy jest mniejszy ruch samochodowy, co ułatwi sprzątanie zamiatarce. Sukcesywnie, jeśli tylko pozwoli pogoda, będą sprzątane pozostałe ulice. Zajmą się tym ekipy WZWKGKiM, które będą usuwały pozimowy piasek i błoto z ulic i dróg w całej gminie. 
Zbliżająca się wielkimi krokami wiosna powinna zachęcić do sprzątania także i nas samych, zwłaszcza, że to właśnie na nas spoczywa obowiązek sprzątnięcia pozimowego brudu z chodników i otoczenia domów. Czystość naszego miasta zależy też od nas samych!