Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Czterodniowe święto naszego miasta

Główna treść

Czterodniowe święto naszego miasta

Dni Wolbromia 2015 za nami! Oj działo się, działo… i to nie tylko pod DK. Oprócz przeglądu bardzo różnorodnych imprez kulturalnych i sportowych, doświadczyliśmy przeglądu rozmaitych zjawisk atmosferycznych, charakterystycznych dla co najmniej kilku pór roku, a także przekonaliśmy się, że nie bardzo umiemy radzić sobie bez prądu… Mimo wszystko mamy jednak przekonanie, że zabawa była świetna!

Chociaż gwiazdy, które zaśpiewały dla nas w tym roku były znakomite, nam chyba najbardziej podobały się występy naszych lokalnych talentów. Na plenerowej scenie w sobotę pokazały się same artystyczne znakomitości. Trzeba przyznać, że mamy naprawdę zdolną młodzież… i tylko szkoda, że więcej widzów nie miało okazji się o tym przekonać. Kto nie był, niech żałuje!

Na scenie plenerowej Dni Wolbromia wystąpili: zespół wokalny z na co dzień ćwiczący w DK, wokalistka z gitarą Martyna Pałka,solistka Dominika Sikora, najmłodsi tancerze Acus Animi (niektórych ledwie było widać na wielkiej scenie!), wokalista i muzyk Michał Duch, znana wolbromskiej publiczności  z pięknego głosu Natalia Balik, tańczył mistrz Kamil Walczak. Po nich zaprezentowały się trzy zespoły: Red Ray, Scar Crash i Prawo Głosu, które podgrzały atmosferę w oczekiwaniu na pierwszą gwiazdę wieczoru.

Tłumy, przede wszystkim młodych słuchaczy, przybyły aby oklaskiwać młodą sympatyczną Margaret, która, pomimo nieciekawego napisu na koszulce, porwała publiczność. Wcześniej piosenkarka spotkała się z kilkoma wolbromianami, którzy mieli okazję wypić z gwiazdą herbatkę i oczywiście zrobić sobie z nią zdjęcia. Po koncercie, mimo egipskich ciemności, jakie zapanowały z powodu niespodziewanej awarii na sieci energetycznej Margaret w świetle latarek chętnie i długo rozdawała autografy….

Niewiele brakło, a złośliwość rzeczy martwych pokrzyżowałaby plany organizatorom… Gdy kolejna gwiazda wieczoru już szykowała się do wejścia na scenę, zapanowały cisza i ciemność. Cierpliwa wolbromska publiczność jednak nie dała za wygraną i czekała wraz z kolejnymi artystami tyle ile było trzeba na usunięcie awarii i na ostatni występ gwiazdy wieczoru, czyli legendy polskiego rocka – zespołu Big Cyc. Cierpliwość się opłacała – koncert był znakomity i zakończył się po północy…

Niedzielne przedpołudnie powitało nas zimnym wiatrem, na początku lekko ogrzewanym przez słońcem. Próba gwiazdy wieczoru, ELO Classic zapowiadała fantastyczne przeżycia… Zanim jednak doszło do kolejnych wydarzeń na dzieci czekały atrakcje: wesołe miasteczko i konkursy przygotowane przez DK i Interkonekt, a także specjalny program artystyczny „Bajkowy przekładaniec” dla najmłodszych.

Mimo, iż z każdą chwilą było coraz zimniej i mokrzej, publiczność entuzjastycznie oczekiwała na kolejne atrakcje. Na scenie przy DK zaprezentowały się kolejno zespoły: Diverse i Farben Lehre, a następnie Papa D. Kiedy zaś zapadł zmrok, zimno i wilgoć były już tak przenikliwe, że pod sceną zostali tylko najwytrwalsi i nawet aparaty fotograficzne nie chciały już robić zdjęć… Cóż, możemy tylko żałować tych, którzy uciekli – koncert legendy lat 70 i 80-tych – Electric Light Orchestra Classic był rewelacyjny i zdecydowanie rozgrzał zziębniętą publiczność.

Dni Wolbromia zakończył wspaniały pokaz sztucznych ogni ufundowany jak zwykle przez TRI Poland…

Dni Wolbromia 2015 swą świetność zawdzięczają licznym niezawodnym sponsorom, którym niniejszym serdecznie dziękujemy w imieniu władz oraz mieszkańców. Byli nimi:

1.TAURON
2.Interkrąż
3.TRI Poland
4.FTT Wolbrom
5.Danuta  Będkowska
6.SKOK Jaworzno
7.Karczma Klimtówka Wolbrom
8.BS Wolbrom
9.WOLMOT
10.ES System K
11.LAKO
12.FIBER , Interkonekt
13.LGD „Nad Białą Przemszą”
14. Artemid
15.Wostal sp. o.o  Zakłady Maechaniczno –Kuznicze
16.Skoczeń Transport Logistik
17.ARGOS
18.Zakład Rachunkowości i Doradztwa NEST
19.Meble Rogal – Ireneusz Rogal
20. Montersi
21.P.W Jotte s.c Kraków
22.Budmax  Sośnierz Paweł
23.Wolmed
24.ZGH Bolesław
25.Firma Remontowo Budowlana  Straszak Ryszard
26.Kwiaciarnia „Sława” Słowińska Sławomira
27.Splotoszczel
28.BOMIKS Wolbrom
29. FHU COM -4YOU Pandel Mirosław
30. Zakład Przetwórstwa Mięsa  E.Barczyk
31. STL Karol Skoczeń
32.Metalzłom Ślusarczyk Ryszard
33.WOLFARMA Renata Wisła
34.TACHO”  Wicher i Piputa
35 LEPO Posełek
36.  FPHU   MAGBUD Janik Przemysław
37.Piwowarscy i Spółka
38. OUTLINE COMPUTERS Tomasz Płaszczyk
39. KK Trans Kurdybacz Piotr
40. Andrzej Filipecki
41. Biuro Rachunkowe- doradca podatkowy Adam Kuś
42. CEZAR Przedsiębiorstwo wielobranżowe Klaudiusz Nocoń
43. OSM Skała
44.FHU HYDRO –WIT Andrzej Witos
45.Salon PLAY Rynek  Wolbrom
46. Zakład Usług Remontowo-Budowlanych i Hotelarskich Haberka Jan
47. Konieczna Bożena PHU „BOS”
48. Firma Produkcyjno – Usługowa  „KRYSTYNA”
49. Zakład remontowo budowlany  „JURA” Ciepał Kazimierz
50. Piekarnia U Jacka
51. Piekarnia Purzycki Marek
52. F.H. DES-BUD
53. A.i J. Dobromilscy
54. B.i A. Struzikowie
55. „ŁUKA’ Szlęzak Łukasz
56. Fagumit sp. z o.o

Partnerzy:
Tauron
Miejska Biblioteka Publiczna
STUDIO KWADRAT DESIGN
UKS DIANA Wolbrom Artemida2
Krzysztof Parzyszek
Wolbrom TEAM
Koło nr 88 Polskiego Związku Wędkarstwa w Wolbromiu

Do zobaczenia za rok!

Uwaga!
Z przyczyn technicznych zdjęcia z Dni Wolbromia na razie tylko na naszym profilu na Facebooku https://www.facebook.com/pages/Gmina-Wolbrom/140704755997658