Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Dali popis umiejętności i talentu

Główna treść

Dali popis umiejętności i talentu

Dom Kultury w Wolbromiu, który w tym roku świętował będzie Jubileusz 40-lecia istnienia i działalności, może poszczycić się wieloma sukcesami zespołów tanecznych, teatralnych i wokalnych, osiąganych na rozmaitych konkursach o szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim, a także zagranicznym. Jak wysoce utalentowana jest nasza młodzież można było się przekonać 11 czerwca podczas „Przegląd dorobku artystycznego i kulturalnego zespołów, kół i sekcji działających w Domu Kultury w Wolbromiu”.
Koncert prowadzony przez Przemysława Szarka dedykowany był przede wszystkim rodzicom dzieci uczęszczającym na zajęcia odbywające się w Domu Kultury. Dzieci i młodzież, rozwijająca swoje pasje pod okiem doskonałych instruktorów z DK dały na scenie prawdziwy popis umiejętności i talentu.
Najpierw, w magiczną scenerię wprowadzili młodzi aktorzy z koła teatralnego z wielokrotnie nagrodzonym przedstawieniem „W poszukiwaniu magicznego orzecha Krakadu”. Potem były występy przy akompaniamencie instrumentów a publiczność zabawiali członkowie ogniska muzycznego „Żaczek” oraz małej akademii muzyki, jak również duet ze studia wokalno-instrumentalnego. Nie mogło zabraknąć popisów tanecznych. Prym w tańcach nowoczesnych wiodła formacja taneczna Shine, składająca się z dziewcząt w trzech grupach wiekowych. Jak zwykle barwny i różnorodny program zaprezentowali członkowie ZPiT „Wolbromiacy” w trzech odsłonach. Udanej imprezie towarzyszyła wystawa prac plastycznych koła plastycznego z DK Wolbrom.


GALERIA ZDJĘĆ: