Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Dawid Petlic, Michał Struzik i Aleksandra Majda na podium Halowych Mistrzostw Małopolski Dzieci w łucznictwie

Główna treść

Dawid Petlic, Michał Struzik i Aleksandra Majda na podium Halowych Mistrzostw Małopolski Dzieci w łucznictwie

9 marca 2019 roku, w hali sportowej na os. Łokietka w Wolbromiu odbyły się po raz XXVIII Halowe Mistrzostwa Okręgu Małopolskiego Dzieci i Młodzików o Puchar Burmistrza Wolbromia. W zawodach rywalizowało 91 młodych łuczników i łuczniczek z 9. klubów Małopolski: Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska, Grot Zabierzów, ŁTS Zamek Suski, Sokole Oko Zawadka, MGOKiS Dobczyce, UKS Diana Wolbrom, Błękit Gruszec, Ósemka Kraków oraz Płaszowianka Kraków.

Miło nam poinformować, iż tytuł mistrzowski w kat. wiekowej dzieci młodsze, zdobył zawodnik wolbromskiej Diany – Dawid Petlic wynikiem 332 punktów, a tytuł wicemistrzowski jego kolega klubowy Michał Struzik 314 pkt. W tej samej kategorii wiekowej bardzo dobrze spisały się także zawodniczki Diany. Na trzecim stopniu podium stanęła Aleksandra Majda 295 pkt. a tuż za nią, z tą samą ilością wystrzelanych punktów, uplasowała się Aleksandra Zielnik.  Ponadto, w kat. Dzieci młodsze, wolbromski klub Diana z 1236 punktami zwyciężył w klasyfikacji zespołowej. W pozostałych kategoriach wiekowych nasi zwodnicy musieli uznać wyższość swych koleżanek i kolegów z innych klubów. 

Puchary oraz nagrody i dyplomy dla najlepszych zespołów i zawodników wręczał Burmistrz Wolbromia Adam Zielnik wraz z organizatorem zawodów, założycielem w 1971 roku i trenerem sekcji łuczniczej UKS Diana Wolbrom- Bolesławem Plutą.
Patron Halowych Mistrzostw Małopolski w łucznictwie, Burmistrz MiG Wolbrom Adam Zielnik nie krył zadowolenia z racji udanych ze wszech miar zawodów i ilości startujących zawodników,  Burmistrz podziękował zawodnikom, trenerom oraz sędziom za liczne przybycie do Wolbromia. Serdeczne gratulacje i podziękowania złożył niezmordowanemu trenerowi i założycielowi klubu Bolesławowi Plucie, dzięki któremu już trzecie pokolenie łuczników wychodzi spod jego ręki. 

Wyniki zawodów

GALERIA ZDJĘĆ