Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Deklarację CEEB można złożyć także po terminie

Główna treść

Deklarację CEEB można złożyć także po terminie

Według danych dostępnych na stronie internetowej GUNB do 29 czerwca złożono ogółem w systemie CEEB 6 088 578 deklaracji. Zdecydowaną większość z nich – blisko 4,1 mln – wprowadzili do systemu upoważnieni urzędnicy gminni na podstawie deklaracji papierowych składanych w urzędach przez mieszkańców. Pozostałe deklaracje zostały złożone przez internet.

GUNB wystosował specjalny komunikat, w którym czytamy: „Mija ustawowy termin – 30 czerwca 2022 r. – do którego właściciele i zarządcy budynków mieszkalnych i niemieszkalnych składali deklaracje o źródłach ciepła. Jeśli jednak wskutek roztargnienia nie złożyłeś deklaracji, nie martw się tym, w dalszym ciągu deklarację możesz złożyć w systemie na stronie ceeb.gov.pl albo przekazać ją do swojego urzędu gminy tak jak dotychczas. Brak wypełnienia tego obowiązku ustawowego nie spowoduje automatycznego nałożenia kary na tych, którzy o tym zapomnieli. Zatem nie czekaj dłużej i złóż szybko deklarację do CEEB”.

GUNB zachęca wszystkich zapominalskich do jak najszybszego złożenia deklaracji i przypomina o obowiązku złożenia deklaracji dla nowych źródeł ciepła oraz źródeł ciepła wymienianych na nowe w terminie 14 dni od uruchomienia.

Deklaracje można złożyć samodzielnie, bez wychodzenia z domu, żeby to zrobić musisz posiadać profil zaufany albo podpis elektroniczny.

Wejdź na stronę www.zone.gunb.gov.pl

naciśnij » złóż deklarację wypełnij » ją i wyślij

Nie masz dostępu do internetu albo podpisu elektronicznego? Deklarację możesz złożyć we właściwym dla miejsca budynku Urzędzie gminy ( UMiG Wolbrom, pokój 110) osobiście lub listownie.

Deklaracja do wypełnienia:

Formularz-A_budynki-mieszkalne (pdf)

Formularz-B_budynki-niemieszkalne (pdf)