Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Delegacja z UMiG Wolbrom pożegnała śp. Józefa Leśniaka, I Wicewojewodę Małopolskiego

Główna treść

Delegacja z UMiG Wolbrom pożegnała śp. Józefa Leśniaka, I Wicewojewodę Małopolskiego

W sobotę 7 maja br. w Świniarsku koło Nowego Sącza, odbyły się uroczystości pogrzebowe zmarłego w wieku 54 lat I Wicewojewody Małopolskiego, śp. Józefa Leśniaka. Wicewojewodę, polityka, samorządowca, posła na Sejm VIII kadencji żegnały tłumy.

W ostatniej drodze śp. Józefowi Leśniakowi towarzyszyła najbliższa rodzina, przyjaciele, sąsiedzi oraz licznie zgromadzeni politycy, samorządowcy i urzędnicy. Obecne były władze państwowe na czele z premierem Mateuszem Morawieckim, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, parlamentarzyści, przedstawiciele ministerstw, władz Małopolski, przedstawiciele i mieszkańcy małopolskich miast i gmin, w tym oddelegowana przez Burmistrza Adama Zielnika delegacja Urzędu Miasta i Gminy w Wolbromiu.

Msza święta pogrzebowa odprawiona została w kościele parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Świniarsku (gmina Chełmiec). Koncelebrował ją biskup pomocniczy tarnowski Stanisław Salaterski. Zmarły w dn. 4 maja wicewojewoda Józef Leśniak spoczął na cmentarzu w Chochorowicach koło Nowego Sącza.

Prezydent RP Andrzej Duda, za wybitne zasługi w działalności państwowej, publicznej i społecznej postanowił pośmiertnie odznaczyć Józefa Leśniaka Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Order na ręce wdowy Jolanty Leśniak przekazał Mateusz Morawiecki, premier RP.

Źródło i foto: Gazeta Krakowska