Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Dni Wolbromia 2013 za nami

Główna treść

Dni Wolbromia 2013 za nami

Za nami kolejne, coroczne obchody święta naszego miasta, które w tym roku odbyły się nieco wcześniej niż dotychczas. Mimo, iż pogoda nie nastrajała optymizmem i zamiast letnich upałów przeważała pochmurna aura oraz chłód, to i tak nie odstraszyło to przybyłych gości, na których czekało wiele atrakcji. Wszyscy zgromadzeni, jak co roku, bawili się wyśmienicie!

Jest czas pracy, powinien znaleźć się i czas na świętowanie – obchody Dni Wolbromia stały się już dla wolbromian i przybywających gości tradycją, którą każdego roku celebruje się bardzo hucznie. Mnóstwo różnorakich atrakcji oraz koncerty znanych i mniej znanych zespołów sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie. Park wokół DK to idealne miejsce na wspólne świętowanie. Przyjazna atmosfera oraz krajobraz zieleni sprawiają, że z roku na rok na Dni Wolbromia przyjeżdża coraz więcej gości spoza naszej gminy. Karuzele czy przejażdżka kucykami to prawdziwa gratka dla dzieciaków. Po wyczerpującej zabawie mogą one zawsze złapać chwilę oddechu przy słodkiej wacie cukrowej, popcornie czy lodach. W tym roku każdy człowiek dobrej woli mógł wspomóc finansowo WTZ z Lgoty Wolbromskiej kupując ciekawe przedmioty na specjalnie przygotowanym stoisku lub nabywając cegiełkę. Jak zwykle hojnych ludzi nie zabrakło. Na placu przed DK odbył się również specjalny pokaz futbolu amerykańskiego, podczas którego zaprezentowali się zawodnicy z olkuskiej drużyny Silver Olkusz. Prezentowali oni stroje futbolistów oraz wyjaśniali podstawowe zdarzenia boiskowe, takie jak: akcję rzutową, akcję podaniową czy powalenie zawodnika z piłką. Każdy zainteresowany widz mógł spróbować gry w prawdziwy futbol amerykański lub zrobić sobie zdjęcie z drużyną. 

Scena w sobotnie popołudnie należała do młodych, dobrze zapowiadających się artystów, którym możliwość wystąpienia w tego typu imprezach niejednokrotnie pozwala na zaprezentowanie swojego zespołu i twórczości w szerszym kręgu. Wystąpiły zespoły takie jak: studio wokalne DK, Puzzle, Arh Rock oraz formacja 7 th STEP. Licznie gromadzący się tłum z niecierpliwością oczekiwał zespołu Mirami, znanego przede wszystkim z utworu Sexualna. Trzy piękne dziewczyny podbiły serca panów i porwały do zabawy publiczność. Burmistrz MiG Wolbrom został obdarowany przez wokalistki koszulką z ich autografami. W następnej kolejności odbył się koncert zespołu Trzy Korony, wykonującego utwory Krzysztofa Klenczona. Długo oczekiwany przez wszystkich koncert gwiazd sobotniego wieczoru- Pudelsów, był prawdziwą ucztą dla koneserów muzyki rockowej. Zwieńczeniem imprezy był pokaz pirotechniczny ufundowany przez japońską firmę TRI Poland.

Niedzielne popołudnie z lekkim opóźnieniem poświęcone było w pierwszej kolejności dzieciom. Ponieważ aura na zewnątrz była dość niesprzyjająca, program muzyczny dla milusińskich odbył się na sali lustrzanej w DK. Każde dziecko zostało obdarowane przez prowadzących słodkimi cukierkami i lizakami. W niedzielę na scenie prezentowały się zespoły: Obsesja, Pozytywnie Nakręceni, Off Kultura, Axis Mundi oraz Neo Retros. Przyszedł również czas na gwiazdę wieczoru, czyli zespół Genesis Classic, którego wokalistą jest obecnie szkocki gitarzysta, kompozytor, autor tekstów – Ray Wilson. Występ zespołu należał do bardzo udanych i był klasą samą w sobie, a udział skrzypaczek dodał szyku całości koncertu. Publiczność doceniła rasowy wokal frontmana, oklaskując oraz prosząc o kolejne bisy po zakończeniu występu.

Występy artystów oklaskiwali z wolbromianami goście z miast partnerskich – niemieckiego Waltershausen i węgierskiego Domaszku.

To były udane dni! Wszyscy zgromadzeni bawili się dobrze i nikomu nie przeszkadzał chłód gdyż atmosfera była gorąca. Do zobaczenia na dożynkach, którymi pożegnamy lato 8 września.

Greta Fałda