Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Dni Wolbromia 2015 już od jutra!

Główna treść

Dni Wolbromia 2015 już od jutra!

Już jutro rozpoczynamy tegoroczne święto naszego miasta. Organizatorzy przygotowali wiele różnorodnych atrakcji, w tym imprezy kulturalne i sportowe. Większość szczegółów można znaleźć na plakatach, ale dla porządku podajemy je także w naszym serwisie:

Rozpoczynamy w czwartek recitalem Grzegorza Turnaua – sala kinowa (koncert dla zaproszonych gości).

Po koncercie otwarcie wystawy prac plastycznych przygotowanych na konkurs „Lgota Wolbromska na szlaku Legionów Józefa Piłsudskiego – patriotyzm ponadczasowy, czy to tylko historia?” – aukcja prac konkursowych.

W piątek o godz. 11 na wolbromskim Rynku Miejska Biblioteka Publiczna organizuje spotkanie z literaturą polską w ramach Narodowego czytania Lalki Bolesława Prusa. Będzie tam namiot zaaranżowany na sklep Wokulskiego i dziewiętnastowieczny salon, a przybyli goście będą czytali Lalkę w różnych językach…

Również w piątek na stadionie przy ul. Leśnej odbędą się różne zawody sportowe. Zapisy przyjmują ich organizatorzy przed rozpoczęciem konkurencji (planowany początek godz. 16). „Wolbromski Kozak” organizowany jest pod patronatem przewodniczącego Rady Miejskiej Dariusza Gorgonia, Rodzinne strzelanie z łuku, przeprowadzi UKS Diana z trenerem Bolesławem Plutą.

Sobotnie przedpołudnie to kolejne imprezy sportowe:

Od godz. 9 zaplanowano turniej tenisa ziemnego organizowany przez DK (zapisy w DK do piątku, liczba miejsc ograniczona, zawodniczy od lat 13)

Bieg na zakończenie lata w ramach Parkrun, organizowany przez WOLBROM TEAM  – start przy ośrodku zdrowia

W samo południe na stadionie przy Leśnej rozegrany ma być mecz piłkarski między radnymi a księżmi z okolicznych parafii.

Po południu w sobotę zaś zapraszamy pod DK, gdzie na plenerowej scenie rozpoczną się zaplanowane koncerty.

Niedzielne przedpołudnie to kolejne zmagania sportowe: o godz. 8.30 turniej piłki siatkowej (zapisy zostały zakończone) oraz zawody wędkarskie nad Zalewem Wolbromskim – zaprasza  Koło 88 Wolbrom.  W zawodach udział wziąć może każdy mieszkaniec Miasta i Gminy Wolbrom. Zbiórka przy rybaczówce o godz. 7.00. Będą także zawody strażackie na boisku przy ZS Pod Lasem (początek o godz. 9) oraz turniej piłkarski na Orliku – zapraszamy do kibicowania od godz. 9

O godz. 14.30 przy DK rozpoczną się gry i zabawy dla dzieci, a potem koncerty i na koniec pokaz sztucznych ogni.