Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Dni Wolbromia 2023 – relacja

Główna treść

Dni Wolbromia 2023 – relacja

26 i 27 sierpnia po raz pierwszy nad brzegami Zalewu Wolbromskiego odbyły się Dni Wolbromia 2023. Moc wrażeń, świetna zabawa, niesamowite koncerty! Tak w skrócie możemy podsumować miniony weekend! Dziękujemy za wspólne świętowanie i zapraszamy do wspólnego powspominania.

Jak zwykle przy każdej imprezie plenerowej organizowanej przez Urząd Miasta i Gminy wolbromianie nie zawiedli i tłumnie przybyli na teren przy Zalewie Wolbromskim, by wspólnie bawić się i świętować. W trakcie dwudniowej imprezy, każdy mógł znaleźć coś dla siebie!

Sobotnie świętowanie w godzinach popołudniowych wypełniły występy sportowe. Z kolei wieczór upłynął w rytmach muzyki rozrywkowej i widowiska pirotechnicznego.

Z pokazami i umiejętnościami sportowymi zaprezentowali się sportowcy z wolbromskich klubów, w tym: judocy, karatecy i piłkarze. Przed publicznością wystąpili zawodnicy trenujący w klubach odnoszących sukcesy w kraju i zagranicą jak: UKS Judo Wolbrom, UKEMI Judo, Jurajski Klub OYAMA Karate. Umiejętności piłkarskie zaprezentowały dziewczęta Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi Przebojem, a popisy z piłką nożną zademonstrował Maciek Kryska, utalentowany polski freestyle footballer.

W bloku rozrywkowym publiczność doskonale bawiła się przy muzyce folku góralskiego zespołu: Zbóje”, popularnego w Polsce rapera Jacek MEZO Mejer, piosenkach zespołu „Efendi Clue”– z solistkami Justyną Bałucką, Natalią Szymulą i Alicją Kundzierewicz, oraz muzyce didżejów DJ Baran, DJ Yama, DJ Greg.

Największych emocji tego dnia dostarczyła jednak gwiazda wieczoru – Anna Wyszkoni. Występ gwiazdy polskiej estrady wprawił zebranych w fantastyczny nastrój i zagwarantował imponujące wrażenia.

Niezapomniany nastrój panował ponadto w trakcie 8 minutowego widowiska pirotechnicznego „Teatr ognia i wody”. Odbijające się w tafli wody zalewu rozbłyski sztucznych ogni, dodawały niebywałego, wręcz fantastycznego uroku.

Całość sobotniej imprezy zakończyła zabawa przy muzyce didżejów: DJ Baran, DJ Yama, DJ Greg. Wszyscy świetnie się bawili aż do północy.

Kolejny dzień wspólnego świętowania – niedzielę – rozpoczęła uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom konkursów i zawodów organizowanych w ramach Dni Wolbromia.

Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała dla dzieci konkurs pt. „Bajkowy strój z niczego”.

W którym Justyna Ruszkowska (lat 7) strojem syrenki zajęła 1. miejsce, 2 miejsce zdobyła Maja Miłek (lat 9), a trzecie Alan Tyrański (lat 3).

Puchary Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom trafiły do zdobywców trzech pierwszych miejsc w Turnieju Piłki Siatkowej rozgrywanego w Szkole Podstawowej w Dłużcu, gdzie I miejsce zajęła drużyna „Siła Spokoju”, II miejsce drużyna „TKKF Jura” a III miejsce drużyna „Jaksa”.

Niedzielny program rozrywkowy obchodów Dni Miasta również okazał się strzałem w dziesiątkę. Było coś na ludową nutę, było też tanecznie i rozrywkowo przy muzyce zespołów polskiej estrady.

Blok występów artystów lokalnych rozpoczął Zespół Koła Gospodyń Wiejskich z Łobzowa. Po nim, w tańcu „Krakowiak” i piosence „Od wschodu słoneczka” zaprezentowała się „Włościańska Gromadka” – czyli zespół folkowy utalentowanych artystycznie uczniów Szkoły Podstawowej w Wierzchowisku, działający od ponad roku w ramach Stowarzyszenia Koło Gospodyń Wiejskich w Wierzchowisku. Swoje umiejętności wokalne i muzyczne zaprezentowali inni uczniowie tej szkoły: Mikołaj i Nikodem Fira, Julia Lewik oraz Milena Palusińska. Przed publicznością wystąpili ponadto pianista Korneliusz Gajos uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolbromiu, Michał Łysek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wolbromiu, Amelia Piputa, Oliwia Kawula i Zosia Trepka ze Szkoły Podstawowej w Dłużcu; oraz Paulina Banyś, Izabela Ficek, Milena Palusińska i Emilia Bałucka ze Studia Efendi Clue.

Prawdziwą gwiazdą bloku artystów lokalnych, ale znanych w całym kraju i Europie był odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” – Zespół Pieśni i Tańca „Wolbromiacy”. Działa przy Domu Kultury w Wolbromiu już 44 lat zespół, prowadzony przez Agnieszkę Gołembiowską-Karoń zaprezentował fragmenty suity pt. „Na krakowskim rynku” oraz fragmenty widowiska muzyczno-tanecznego pt. „Światłem utkane”.

Gwiazdą tańca nowoczesnego był z kolei Pracownia artystyczno-taneczna „Kwadrance”, której właścicielem jest Katarzyna Gałązka- Biedul. Pracownia „Kwadrance” zaprezentowała choreografie wielokrotnie nagrodzone na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach w wykonaniu tancerek i tancerzy działającego od 20 lat w Wolbromiu Teatru Tańca Actus Animi oraz formacji tanecznej 7h Step.

Zwieńczeniem tegorocznych Dni Wolbromia były występy gwiazd polskiej estrady:

Zespołu B.L.U.E., Ronnie Ferrari, Wekeend oraz C-BooL .

Organizatorzy Dni Wolbromia 2023 składają serdeczne podziękowania dla zespołów:

Zespół Zbóje

Jacek MEZO Mejer

Grupa BLUE

Ronnie Ferrari

WEEKEND

C-BooL

które, zgodziły się na transmisję na żywo swoich występów. Dzięki Wam nasi mieszkańcy, którzy nie mogli osobiście uczestniczyć w święcie miasta, mieli możliwość bawić się razem z nami. Dziękujemy również za możliwość transmisji zapierającego dech, pokazu pirotechnicznego „Ogień i Woda”, który zakończył sobotnie spotkanie. Zupełnie nowa formuła przekazu bardzo przypadła do gustu mieszkańcom Gminy i była szeroko komentowana przez naszych krajan rozrzuconych w wielu miejscach na swiecie.

W ciągu dwóch dni święta, gdy jedni szaleli pod sceną, inni korzystali z atrakcji wesołego miasteczka oraz specjalnej strefy przygotowanej dla najmłodszych. Można było degustować regionalnych smakołyków i zapoznać się z ofertą stoisk wystawienniczych.

Moc zabawy dzieciom i dorosłym zapewniło Wesołe Miasteczko: karuzele, mars, parasolki, autodrom, ściana emocji, latające słonie i inne atrakcje rodzinne. W strefie dzieci zabawę dostarczały: Studio Artystyczne OCHY i ACHY Joanna Kyć, park dmuchańców, wipeout, łódeczki, bańki XXL, animacje, malowanie twarzy, gry i zabawy, basen z pianą, zjeżdżalnie, animacje, malowanie twarzy, gry i zabawy oraz różne atrakcje i niespodzianki dla naszych milusińskich.

Regionalnymi wyrobami i słodkościami można było delektować się przy stoiskach KGW: Zarzecze, Zasępiec, Strzegowa Lgota Wolbromska, Gołaczewy, Jeżówka, Kąpiele Wielkie, Łobzów, Kąpiołki, Poręba Górna, Wierzchowisko.

Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili ten weekend z nami! Mamy nadzieję, że zobaczymy się ponownie za rok!

Stoiska wystawiennicze:

1. Agnieszka Grzebieluch „Makrama” – sznurkowe dekoracje

2. Paulina Struzik „Decoraider” – produkty z drewna

3. Jagoda Ciepał „Ceramika”

4. Piotr Piwowarczyk „FOTOGRAF” (Fotobudka)

5. Nocoń Waldemar „Fotografia artystyczna”

6. Magdalena Barczyk – fotografia

9. Iga Łypaczewska- Krawiec – punkt informacyjny

10. Katarzyna Gałązka- Bidul „KWADRANCE” punkt informacyjny

11. FIBER

12. Michalina Basoń (rękodzieło)

13. Miejska Biblioteka Publiczna w Wolbromiu (konkursy)

14. Stowarzyszenie „Miejsce do Wzrastania”

15. Sylwia Piechulska „Żłobek Żółwik”.

Lokalni producenci (stoiska):

1. Piekarnia – Cukiernia Purzyckich z Kalisia (degustacja pieczywa)

2. Wędliny „Zakład Rzeźniczo- Wędliniarski” Tomasz Wojtylas (degustacja)

3. „Owoce z lokalnej plantacji” Kałwa Jan- degustacja borówki amerykańskiej

4. Wolbromskie Koło Pszczelarzy – degustacja miodu

5. „Polski Związek Wędkarski”- degustacja ryby

6. ROMIS Artur Pajkiert (degustacja owoców w czekoladzie)

7. LGD „Nad Białą Przemszą”

8. Zakład Masarski SAROTA – Zederman (degustacja wędlin)

Galeria zdjęć (sobota)

Galeria zdjęć (niedziela)