Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Dni Wolbromia będą okazją do promocji zdrowia

Główna treść

Dni Wolbromia będą okazją do promocji zdrowia

Tegoroczne Dni Wolbromia wzbogacone zostaną blokiem imprez propagujących zdrowy tryb życia. Zaplanowaliśmy m.in. wykłady o zdrowym trybie życia, prawidłowym odżywianiu, a nawet pokaz terapii dźwiękiem, z udziałem znanej już niektórym wolbromianom grupy terapeutycznej „HaLuna” Haliny Bergerné z Węgier. Będzie też promujący czynne uprawianie sportu bieg uliczny na 10 km. Projekt będzie dofinansowany z funduszy pozyskanych przez gminę poprzez LGD Nad Białą Przemszą.

Impreza ma nie tylko propagować różnorodne formy zdrowego trybu życia, ale także pokazać walory naszej okolicy, jako idealnego miejsca do czynnego wypoczynku i rekreacji. Niestety wciąż wielu z nas nie docenia uroku okolicy i potencjału, jaki przy odrobinie chęci i wysiłku możemy wykorzystać dla swojego dobra.

Uliczny bieg na 10 km, którego organizację zainicjował znany wolbromski biegacz i uczestnik wielu maratonów Tadeusz  Rams, poprowadzony będzie przez ulice Wolbromia i częściowo przez las przy DK. Zawodnicy będą startowali z profesjonalnej bramy startowej na stadionie, a czas będzie mierzony elektronicznie. Tym amatorom, którzy zdecydują się wystartować proponujemy, aby już zaczynali treningi!

Szczegółowy program imprez organizowanych w ramach tego projektu przedstawimy w czerwcu.

Ewa Barczyk