Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Dni Wolbromia na sportowo

Główna treść

Dni Wolbromia na sportowo

Dni Wolbromia to nie tylko koncerty i uciechy pod Domem Kultury. Obchodom towarzyszyło także wiele imprez sportowych, w których główną nagrodą był Puchar Burmistrza Jana Łaksy. W ramach tegorocznego święta miasta odbyły się: zawody wędkarskie, turniej siatkówki, turniej tenisa ziemnego i turnieje piłkarskie z udziałem najmłodszych piłkarzy naszej gminy oraz gości z zaprzyjaźnionych klubów.

Zawody w wędkarstwie spławikowym nad Zalewem
Z okazji Dni Wolbromia nad Zalewem Wolbromskim odbyły się zawody w wędkarstwie spławikowym o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy. W kilkugodzinnych zmaganiach wzięło udział dziewięciu wędkarzy Koła nr 88 Polskiego Związku Wędkarstwa z Wolbromia. W tegorocznej edycji zawodów zdecydowane zwycięstwo odniósł wielokrotny triumfator zawodów Marian Klimczak, łowiąc aż 4190 gram ryb. Na drugim miejscu uplasował się Dawid Gałęziewski z wynikiem 3100 gram ryb, a na trzecim Roman Kościelniak. Najlepsza trójka wędkarzy została nagrodzona pucharami Burmistrza Wolbromia oraz dyplomami.
Pozostałe miejsca zajęli: 4m. Wacław Węgrzyn (1980g), 5m. Janusz Solasa (1875g), 6m. Andrzej Maciąg (1255g), 7m.  Paweł Gołębiowski (305g), 8m. Zbigniew Leszczyński (190g). Najmniej szczęścia dopisało Dariuszowi Kliszce (0g) któremu nie udało się złowić choćby płotki.
Turniej Piłki Siatkowej
Tradycyjnie od lat z okazji Dni Wolbromia w hali Gimnazjum nr 4 rozgrywano Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza organizowany z inicjatywy Ireneusza Siwieckiego z TKKF Jura. Tym razem w miejsce turnieju zorganizowany został towarzyski mecz siatkówki, w którym zmierzyli się zawodnicy reprezentujący zespoły TKKF Jura i Jumper Gołaczewy. W pięciosetowym pojedynku zwycięstwo odniosła ekipa Jumpera.
Turniej piłki nożnej DTS CUP na Orliku
Już po raz czwarty sympatycy piłki nożnej spotkali się w Turnieju Piłkarskim DTS CUP drużyn siedmioosobowych. Tegoroczny turniej, który odbył się w ramach Dni Wolbromia, w sobotę 28 czerwca 2014 zgromadził osiem drużyn. Dwunasto-minutowe spotkania rozgrywane były w dwóch grupach, z których dwie najlepsze drużyny spotkały się w meczach  półfinałowych. Zwycięstwo po raz trzeci zapewniła sobie drużyna Młodych Wilków, a najlepszym strzelcem okazał się Mateusz Mędrek z 6. trafieniami.
 Do tegorocznego turnieju przystąpiły drużyny: Amatorzy, Czelo,  Dłużec, Drużyna Murzyna, FC Cichociemni, Nieposkromione LWY, Młode Wilki, Waca, rywalizujące w dwóch grupach, z których dwie najlepsze spotkały się w półfinałach:
 Młode Wilki – Nieposkromione LWY (0:0) w rzutach karnych 5:4,Amatorzy – Dłużec (3:1).
W meczu o trzecie miejsce drużyna Dłużca  pokonała Nieposkromione LWY (1:0) natomiast w finale Młode Wilki zwyciężyli Amatorów (1:0).
Trzem pierwszym drużynom Burmistrz Jan Łaksa wraz z organizatorami turnieju wręczył nagrody w postaci pucharów, piłek oraz dyplomów, które ufundowała czynnie wspierająca tego typu inicjatywy społeczne i sportowe firma „DTS-Drukarki-Tonery-Serwis” z Katowic będąca producentem tonerów do drukarek laserowych.  Organizatorzy udanego turnieju: Tomasz Wójcicki, Jakub Witkowski oraz przedstawiciel firmy „DTS” Michał Ściański składają podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego turnieju, sponsorom, Panu Burmistrzowi MiG Wolbrom za honorowy patronat nad turniejem oraz wszystkim, którzy czynnie przyczynili się do tego, aby turniej został rozegrany.
Turniej Żaczków na stadionie
W rywalizacji o puchary burmistrza uczestniczyli także najmłodsi sportowcy. W sobotę 28.06.2014 na stadionie rozegrany został turniej piłkarski żaczków z rocznika 2005/06. Udział w nim wzięło 6 drużyn z pięciu klubów sportowych – dwie drużyny reprezentujące Akademię Piłkarską Przebój Wolbrom, WAP Wolbrom, AP Klucze, AP Mam Talent Krzeszowice oraz GKS Tychy.
Pierwsze miejsce i Puchar Burmistrza zdobyła drużyna GKS Tychy, przed WAP Wolbrom i AP Przebój Wolbrom I. Na kolejnych miejscach uplasowali się zawodnicy z: AP Klucze, AP Mam Talent Krzeszowice i  II zespół AP Przebój Wolbrom. Tytuły: najlepszego bramkarza zdobył Adam Ratuszny (GKS Tychy), najlepszego zawodnika – Bartosz Paszczela WAP Wolbrom, najlepszego strzelca: Kurach, Pałka i Januszek- każdy po 5 goli. Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych drużynach zostali uznani: Bartosz Paszczela -WAP Wolbrom, Filip Łagan -AP Mam Talent Krzeszowice, Mateusz Pielka -AP Przebój I, Dominika Kozieł -AP Przebój II, Igor Guzy -AP Klucze, w GKS Tychy- nie wybrano zawodnika.
Po zakończonych rozgrywkach na uczestników udanego turnieju czekały puchary, statuetki, medale, dyplomy, nagrody rzeczowe i tabliczki czekolady dla każdego zawodnika. Nagrody wręczał burmistrz Wolbromia Jan Łaksa wraz z trenerem AP Przebój Wolbrom Tomaszem Kulawikiem. W turnieju wzięło udział ponad 80. młodych piłkarzy, którym dopingowali siedzący na trybunach rodzice i dziadkowie.
Turniej Tenisa
Przy basenie, na zmodernizowanym profesjonalnie korcie tenisowym rozegrano w sobotę Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Jana Łaksy. Wystartowało w nim 13 zawodników. Zwycięstwo i Puchar Burmistrza zdobył Maciej Gamrat, który w finale pokonał Adama Kiełtykę. Na trzecim miejscu uplasował się Artur Rotarski. Uroczyste wręczenie Pucharu dla zwycięzcy oraz dyplomów i nagród rzeczowych dla najlepszych tenisistów odbyło się na estradzie w przerwie odbywających się występów artystycznych. Nagrody wręczył burmistrz Jan Łaksa.