Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Dni Wolbromia na sportowo

Główna treść

Dni Wolbromia na sportowo

Podobnie jak w poprzednich latach Dni Wolbromia obfitowały nie tylko w koncerty i uciechy pod Domem Kultury, ale także w wiele imprez sportowych, których główną nagrodą był Puchar Burmistrza Adama Zielnika lub Przewodniczącego Rady Dariusza Gorgonia. W ramach tegorocznego święta miasta odbyły się turnieje siatkówki, piłki nożnej, tenisa ziemnego, zawody biegowe, łucznicze i wędkarskie a także zawody sportowo-pożarnicze. Przy ul. Pod Lasem oficjalnie otwarty został kort tenisowy.

Sportowy piątek
Sportowe emocje rozpoczęły się już w piątek, 4 września. Na stadionie odbył się turniej piłkarski „Wolbromski Kozak” w którym zawodnicy mieli za zadanie uzyskać największą ilość punktów w 6. konkurencjach. Należało jak najcelniej wykonać rzuty rożne, karne, wolne,  „sam na sam”, „obić” poprzeczkę i strzelić celnie z 40 metrów. Zwycięzcą turnieju został Adrian Słowiński który zdobył łącznie 90 pkt. 2 miejsce zajął Przemysław Gajewski – 80 pkt a 3 miejsce Tomasz Knap również 80 pkt. O kolejności zdecydowały dodatkowe rzuty karne. Puchary i nagrody pieniężne wręczał fundator pucharów Przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Goroń. Turniej sędziował Michał Kordaszewski. O Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej rozegrano też mecz pomiędzy radnymi a piłkarzami Przeboju, którzy zagrali w miejsce samorządowców. Na stadionie odbył się piknik łuczniczy, w którym startowali członkowie rodzin. W turnieju zorganizowanym przez niestrudzonego założyciela i trenera Klubu Sportowego „Diana” Bolesława Plutę udział wzięło siedem par (14. zawodników). Zawodnicy strzelali do tarczy z odległości 10 m oddając trzy strzały w trzech seriach. Każdy zawodnik mógł zdobyć 90 pkt czyli 180 pkt w łącznej punktacji mikstu.

Zwycięstwo odniósł mikst rodzinny Zagajewska Kamila i Anna – 151 pkt. Na drugim miejscu z dorobkiem 146 pkt uplasowała się para Papaj-Basoń Małgorzata i Patrycja a na trzecim Grącka Agnieszka i Patryk 142 pkt. Kolejne miejsca zajęli; 4m. Galicja Ewa i Natalia – 124 pkt, 5m. Żurek Olga i Michał -114 pkt, 6m. Zawisza Grzegorz i Wiktor -108 pkt, 7m. Zagajewska Julia i Rafał -79 pkt. Puchary w imieniu Burmistrza Adama Zielnika wręczała asystent Aleksandra Ściańska-Nocoń z wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Ewą Kazimierską i prowadzącym zawody Bolesławem Plutą.

Sportowa sobota
Od godzin rannych rozpoczęła się rywalizacja w trzech dyscyplinach: tenisie ziemnym, biegach i piłce nożnej.
Na korcie tenisowym przy basenie rozegrano Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika. Zwycięstwo i Puchar Burmistrza zdobył  Mateusz Gamrat, który zwyciężył Adriana Koniecznego (2 miejsce) i Andrzeja Barczyka (3miejsce).

Z parkingu za ośrodkiem zdrowia w pięcio kilometrową trasę wyruszyła kilkudziesięcioosobowa grupa zawodników i zawodniczek uczestniczących w 4. Biegu Na Zakończenie Lata w ramach parkrun Wolbrom z okazji Dni Wolbromia. Najszybszą zawodniczką okazała się Agnieszka Dobromilska (I miejsce), która pokonała Agnieszkę Walczak (II miejsce) i Joannę Kopeć (III miejsce). Wśród mężczyzn zwycięstwo przypadło Pawłowi Książkowi (I miejsce) przed Marcinem Ciępką (II m) I Krzysztofem Szczepankiewiczem (III m). W kategorii Open I miejsce przypadło Tomaszowi Rogalowi, II miejsce Grzegorzowi Osmędzie a trzecie Kamilowi Pałce. Uroczyste wręczenie pucharów, dyplomów i nagród  dla najlepszych tenisistów i biegaczy odbyło się na estradzie w przerwie odbywających się występów artystycznych. Nagrody wręczył burmistrz Adam Zielnik. W południe zaplanowano mecz Radni vs Księża, niestety przeciwnicy radnych nie dopisali i dlatego doszło do konfrontacji z piłkarzami Przeboju. Choć pojedynek zakończył się remisem 5:5 Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej powędrował do przeciwników radnych. Puchar wręczyła Siostra Maria Magdalena, która przybyła na mecz wraz z dziewczętami by kibicować zawodnikom. Po zakończonym meczu radni przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na rzecz Ochronki Betlejem, a zebrane datki przekazano na ręce siostry Marii Magdaleny.

Z udziałem pięciu drużyn na Orliku odbył się turniej piłkarski. O puchar Burmistrza Miasta i Gminy rywalizowały drużyny: Kanarinios, Nieposkromione Lwy, Plejada Gwiazd, FC Najlepsi i Hetman. Zwycięską drużyną okazała się Plejada Gwiazd, która w finale pokonała Kanarinios 3:1, na trzecim miejscu uplasował się Hetman po wysokim zwycięstwie 6:0 nad FC Najlepsi. Puchary Burmistrza Miasta i Gminy dla najlepszych zespołów wręczyła asystent burmistrza Aleksandra Ściańska-Nocoń wraz z organizatorami turnieju Tomaszem Wójcickim i Jakubem Witkowskim
Sportowa niedziela
Z okazji Dni Wolbromia nad Zalewem Wolbromskim odbyły się zawody w wędkarstwie spławikowym o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy. W kilkugodzinnych zmaganiach wzięło udział sześciu wędkarzy Koła nr 88 Polskiego Związku Wędkarstwa z Wolbromia. W tegorocznej edycji zawodów zdecydowane zwycięstwo odniósł Paweł Gołębiowski, który zdobył 4245 pkt. (gramów złowionych ryb). Na drugim miejscu uplasował się Rafał Grzegorzewski z wynikiem 3655 pkt, a na trzecim Dawid Gałęziewski 1250 pkt. Najlepsza trójka wędkarzy została nagrodzona pucharami Burmistrza Wolbromia oraz dyplomami, które w imieniu burmistrza wręczał Sekretarz Miasta i Gminy Waldemar Kolanko.

Tradycyjnie z okazji Dni Wolbromia w hali Gimnazjum nr 4 rozegrano Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Wolbromia. Tym razem zmierzyli się zawodnicy reprezentujący zespoły: Silver Town, Bolesław Team, Hilcus Olkusz, Siódemka i Jura Wolbrom. Niestety, po odniesionych kontuzjach zawodników drużyna Jury była zmuszona do wycofania się z rozgrywek. Zwycięstwo odniósł zespół  Silver Town – 7 pkt przed Hilcus Olkusz – 5 pkt. (II miejsce) i Siódemką -4 pkt. (III miejsce). Puchary Burmistrza Wolbromia oraz medale i dyplomy w imieniu burmistrza wręczał Sekretarz Miasta i Gminy Waldemar Kolanko wraz z organizatorem turnieju Krzysztofem Przyszkiem.

Boisko szkolne Zespołu Szkół (Pod Lasem) gościło drużyny pożarnicze biorące udział w Miejsko-Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Do zawodów przystąpiło 13 jednostek OSP i trzy młodzieżowe drużyny pożarnicze z terenu Gminy Wolbrom. Najwyższą sprawność bojową potwierdziły jednostki OSP z Zarzecza i Dłużca, które w łącznej punktacji obu konkurencji (sztafeta 7×50 metrów i ćwiczeniach bojowych) uzyskały najmniejsze czasy, po 101 pkt. Zgodnie z regulaminem w przypadku tych samych czasów w klasyfikacji łącznej zwycięzcą zawodów została drużyna OSP Zarzecze, która uzyskała lepszy czas  w ćwiczeniach bojowych ( 31 pkt – Zarzecze i 33 pkt -Dłużec). Na trzecim miejscu uplasowali się  druhowie z OSP w Porębie Dzierżnej 103 pkt. Puchary, dyplomy oraz nagrody pieniężne w imieniu Burmistrza Adama Zielnika wręczał Sekretarz Miasta i Gminy Waldemar Kolanko wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej Dariuszem Gorgoniem, radnymi i sędzią głównym zawodów,  mł. bryg. Marcinem Maciorą. Zawodom towarzyszył konkurs plastyczny dla dzieci pt. „Mój przyjaciel strażak”, w którym uczestniczyło 25 dzieci. Z uwagi na trudność w określeniu, który rysunek był najładniejszy, komisja postanowiła nagrodzić gadżetami i tabliczką czekolady każdego uczestnika. Spośród 25 prac najmłodszy uczestnik konkursu wylosował jedną, którą nagrodzono pluszakiem.

Pełna klasyfikacja drużyn:
1.    Zarzecze 70 (sztafeta) + 31 (ćw. bojowe) = 101
2.    Dłużec   68 + 33 = 101
3.    Poręba Dzierżna   67 + 36 = 103
4.    Sulisławice   80 + 39 = 119
5.    Poręba Górna    76 + 43 = 119
6.    Strzegowa    74 + 50 = 124
7.    Łobzów   68 + 57 = 125
8.    Gołaczewy    81 + 46 = 127
9.    Kąpiele Wielkie      76 + 51 = 127
10.    Zasępiec    89 + 48 = 137
11.    Wolbrom    87 + 55 = 142
12.    Wierzchowisko    85 + 60 = 145
13.    Jeżówka    77 + 73 = 150

Klasyfikacja  Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych
1. Załęże     66 + 35 =101
2. Jeżówka      73 +37 = 110
3. Wolbrom     84 + 63 =147