Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Dobrze znają przepisy

Główna treść

Dobrze znają przepisy

W tegorocznym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięło udział 20 drużyn ze szkół podstawowych naszego powiatu i 6 drużyn z gimnazjów. Tradycyjnie już wysokie miejsca zajęli reprezentanci ZS w Gołaczewach.

Jak zwykle, część teoretyczna konkursu odbywała się w Szkole Podstawowej nr 5 w Olkuszu, a jego część praktyczna w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Uczestnicy najpierw rozwiązywali test składający się z pytań dotyczących zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych oraz sytuacji w ruchu drogowym. Potem zmagania przeniosły się na teren ośrodka sportowego i tam swoich umiejętności uczniowie próbowali na torze przeszkód. Z wiedzy medycznej i praktycznych umiejętności egzaminowani byli przez ratowników medycznych olkuskiego szpitala.

Drużynowo wśród uczniów podstawówek I miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Zedermanie, drugie – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Olkuszu.

Najlepszymi drużynami w powiecie okazali się gimnazjaliści z Gołaczew (I miejsce), z  Jangrota (II miejsce) i Gimnazjum nr 4 w Olkuszu (III miejsce).

Indywidulanie – I miejsce zajęli Jakub Baszeń ze Szkoły Podstawowej w Ryczówku i Krystian Knap z Gimnazjum w Gołaczewach. Należy nadmienić, że Krystian Knap w ubiegłym roku też był liderem tego turnieju. II miejsce zdobyli Kaja Kiwior ze Szkoły Podstawowej w Jangrocie i Jakub Amanowicz z Gimnazjum w Gołaczewach. Na III miejsce uplasowali się Magdalena Miłek ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu i Szymon Pomierny z Gimnazjum w Jangrocie.

Nagrody dla zwyciężców z naszej gminy ufunduje buemistrz Adam Zielnik.

W maju zwycięskie drużyny uczestniczyć będą w turnieju wojewódzkim  w Mikluszowicach.