Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Dodatkowe 3,5 mln zł dofinansowania na kryty basen

Główna treść

Dodatkowe 3,5 mln zł dofinansowania na kryty basen

Potwierdzają się słowa burmistrza Wolbromia, Adama Zielnika o tym, że w Wolbromiu będziemy mieli najnowocześniejszy w swojej kategorii kryty basen w Europie!. Niedawno informowaliśmy o pozyskaniu przez burmistrza 8,1 miliona złotych, a teraz kolejne 3,5 miliona!. Tym razem niebagatelną kwotę „wychodził” a właściwie „wyjeździł” do Warszawy, dyrektor Domu Kultury Piotr Gamrot.

Ogromne podziękowania i brawa należą się Ministrowi Infrastruktury – Panu Andrzejowi Adamczykowi, który pilotował i wspomagał nas w każdy możliwy sposób. Ukłony dla Ministra Sportu i Turystyki, Pana Witolda Bańki, że docenił nasze starania i przyznał dofinansowanie. Z Panem Ministrem kilkukrotnie rozmawiałem w tej sprawie i zapewniał podczas kolejnych spotkań, że nasz obiekt posiada ogromny potencjał. I udało się. Trzy i pół miliona dla Wolbromia – mówi dyrektor Domu Kultury Piotr Gamrot. – Oczywiście ogromne brawa i moja wdzięczność dla Dyrektora w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Pana Marcina Żyłowskiego za wsparcie merytoryczne. Pan Dyrektor to naprawdę złoty człowiek. Wielokrotnie prosiłem o konsultacje i za każdym razem służył mi pomocą. Wolbrom podróżował do stolicy i oto mamy ten sukces. Chciałbym złożyć podziękowania Posłowi Ziemi Olkuskiej, Panu Jackowi Osuchowi, który wspierał nasz projekt. Jak widać, razem można więcej – oznajmił dyrektor DK Piotr Gamrot.

Moi drodzy! Stare przysłowie pszczół mówi, że co ma długo stać musi powoli rosnąć. Po pierwsze, prawda jest taka, że z wykonawcami sytuacja jest jaka jest, a jaka jest – to każdy chyba wie. Dlatego, jak komuś się bardzo spieszy i wszystko przeszkadza, to proponuję wystartować w przetargu i jak najszybciej zmodernizować nam basen – śmieje się burmistrz Zielnik. – Po drugie, basen musiał zostać zamknięty, ponieważ groził już zawaleniem, a ja takiego niebezpieczeństwa na korzystających bym nie sprowadził! – z powagą dodaje Adam Zielnik. – Czekaliśmy 40 lat, to rok nikogo nie zbawi. Natomiast gwarantuję Wam, że w podzięce za cierpliwość dostaniecie najnowocześniejszy w swojej kategorii kryty basen w Europie. Tak, dobrze przeczytaliście – w EUROPIE! Liczę też na to, iż obecne zniecierpliwienie przełoży się na późniejszą frekwencję na basenie, a przynajmniej przy kasie. Byłbym zapomniał. Pozyskane wcześniej na tę inwestycję, z Konsorcjum Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. i Stowarzyszenia Samorządowego Centrum Przedsiębiorczości i Rozwoju w Suchej Beskidzkiej 8,1 mln. zł. a teraz dodatkowe 3,5 mln zł. to kwota za którą „można zaszaleć”. Uwolnione z kasy gminnej 3,5 mln możemy przeznaczyć na inne zadania – z radością skomentował burmistrz Zielnik.

Serdecznie dziękuję Piotrkowi Gamrotowi za zaangażowanie i poświęcenie. Wiem ile zdrowia, nerwów i stresu kosztowała go ta dotacja z MSiT – podkreśla burmistrz.

Miejmy nadzieję, że ogłoszony kolejny przetarg na zadanie „Przebudowa, rozbudowa, nadbudowa budynku basenu przy ul. Kamiennogórskiej w Wolbromiu” zostanie rozstrzygnięty. Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu został przedłużony do 5 października, godzina: 09:30. Trzymajmy wszyscy kciuki!

Pamiętajmy, że dzisiejsze realia rynku budownictwa nie są korzystne. Gminom coraz trudniej znaleźć wykonawców robót budowlanych. Część przetargów nie dochodzi do skutków, a ceny przedstawiane przez oferentów często znacznie przekraczają kosztorysy. Firmy wolą więc budować dla prywatnych inwestorów, bo nie ograniczają ich wtedy ramy zamówień publicznych.