Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Dokąd idziesz Polsko? – obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w SP w Wierzchowisku

Główna treść

Dokąd idziesz Polsko? – obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w SP w Wierzchowisku

We wtorek 05.11.2019 r. społeczność SP w Wierzchowisku rozpoczęła obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy V pod opieką p. I. Kaczor przygotowali inscenizację, w której w niezwykły sposób pokazali, czym powinien być patriotyzm.

W dobie rozwoju technologii komputerowej, młodzi ludzie rzadko zastanawiają się nad znaczeniem słów patriota, ojczyzna, wolność. Podobnie jak bohater dzisiejszej inscenizacji. Dzięki zbiegowi okoliczności, jakim był brak dostępu do Internetu, został on „skazany” na dialog z dziadkiem. Rozmowa wnuczka z dziadkiem uświadomiła mu, jakim jest szczęściarzem, że żyje w wolnej ojczyźnie.
Scenki przeplatane pieśniami patriotycznymi, pozwoliły na chwilę refleksji także uczniom zgromadzonym wśród publiczności. Dorosła część widowni mogła zadumać się nad hasłem widniejącym na dekoracji: ”Dokąd idziesz Polsko?”. Refleksji i zadumie sprzyjała atmosfera towarzysząca tej uroczystości-odśpiewanie hymnu państwowego w obecności sztandaru szkoły.
Na zakończenie głos zabrała Pani dyrektor – Ewa Przyjemska-Kondziołka, która w swoim wystąpieniu jeszcze raz podkreśliła, że jesteśmy odpowiedzialni za Polskę i nigdy nie możemy dopuścić do tego, aby historia sprzed 1918 roku się powtórzyła. Zaprosiła też na III edycję Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej -„Wyśpiewana niepodległość”, który odbędzie się w naszej szkole w czwartek- tj. 07.11.2019r, patronat objął Burmistrz MiG Wolbrom -Pan Adam Zielnik.