Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Doroczne święto niepełnosprawnych

Główna treść

Doroczne święto niepełnosprawnych

Niezbyt udana pogoda nie przeszkodziła w doskonałej zabawie społeczności związanej z wolbromskim kołem Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Okolice Domu Kultury w ostatni piątek bez względu na przelotne opady wydawały się jaśnieć ciepłym słonecznym światłem Dzikiego Zachodu. Wszystko za sprawą specjalnych gości, którzy obchodzili w takiej scenerii swoje doroczne święto – Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych.

W imieniu burmistrza patronującemu przedsięwzięciu zorganizowanym przez wolbromskie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, życzenia i gratulacje składała naczelnik Wydziału Edukacji Dorota Świerczek, która zapewniła wszystkich, że sprawy osób niepełnosprawnych są w gminie Wolbrom bardzo ważne, a burmistrz zawsze chętnie pomoże w rozwiązywaniu problemów. Ciepłe słowa kierował też do zebranych ks. Tadeusz Maj.

Część oficjalna spotkania odbyła się w sali widowiskowej, gdzie po krótkich przemowach podopieczni pokazali swoje talenty artystyczne. na początek na scenie prezentowali się uczestnicy WTZ z Lgoty Wolbromskiej, którzy pokazali wymowne i wzruszające sceny z życia, które zdrowym, że niepełnosprawność może ubogacać ich spojrzenie na świat i nie jest wyłącznie brzemieniem, a problemy ludzi chorych mogą w każdej chwili stać się problemami każdego z nas… – Nie potrzebujemy litości – mówili niepełnosprawni – choć czasem potrzebujemy pomocy czy wsparcia. Mamy jednak  bardzo wiele do zaoferowania społeczeństwu i oczekujemy, że i dla nas znajdzie się w nim godne miejsce… Po dorosłych na scenie pojawiły się dzieci z OREW, które z pomocą swoich opiekunów pokazały pełne symboli przedstawienie na motywach „Tajemniczego ogrodu”. Jak zwykle widzów zachwyciły stroje i scenografia, a doskonale dobrana muzyka wspaniale budowała nastrój.

Po chwilach wzruszeń i refleksji pobudzonych przez występy przyszedł czas na świetną zabawę plenerową, która w tym roku odbyła się w scenerii Dzikiego Zachodu…

Gratulujemy Stowarzyszeniu wspaniałej organizacji i przyłączamy się do najlepszych życzeń dla podopiecznych i ich opiekunów.