Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Dowiedz się jak być dobrym tatą

Główna treść

Dowiedz się jak być dobrym tatą

Bycie dobrym tatą jest ważne i nie zawsze łatwe, ale jeżeli ktoś chce, będzie miał okazję nauczyć się pożytecznych rzeczy. 13 i 14 grudnia w Wolbromiu zainteresowani tatusiowie mogą wziąć udział w warsztatach dla ojców pod tytułem „7 sekretów efektywnego ojcostwa”, ciekawe, nowatorsko zaplanowanym spotkaniu dla mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się bohaterami dla swoich dzieci.

Spotkanie zawiera również wspólny moduł dla małżeństw, podczas którego kobiety dowiedzą się jak wspierać mężów w byciu efektywnymi ojcami.

Jak piszą na swojej stronie internetowej organizatorzy warsztatów „Z raportu Journal of Marriage and Family wynika, że dzieci z rodzin zaangażowanych ojców mają lepszą samoocenę, są mniej podatne na presję rówieśników, są wrażliwsze, mają bardziej rozwiniętą empatię oraz lepiej radzą sobie w szkole, a gdy dorosną  – na rynku pracy. Warsztaty mają na celu rozwijanie umiejętności rodzicielskich oraz odbudowywanie prawidłowych relacji w rodzinach.”

Dlaczego warto zainwestować w swoje ojcostwo? Podczas warsztatów dowiesz się jak:

  • utrzymywać równowagę na linii życie rodzinne – praca zawodowa,
  • rozpoznać silne i słabe strony swojego ojcostwa,
  • wykorzystać umiejętności przydatne do wzmocnienia więzi z dzieckiem na każdym etapie jego rozwoju,
  • stworzyć i wdrożyć  praktyczny plan działania dla taty,
  • zobaczyć jak inni mężczyźni radzą sobie w roli ojca – będziesz miał okazję wymienić doświadczenia w męskim gronie i tworzyć środowisko aktywnych i zaangażowanych  ojców, a żona wraz z innymi kobietami przyjrzy się bliżej różnym formom wspierania i odkrywania ojcostwa.

Zainteresowanych udziałem w warsztatach nowoczesnych tatusiów zachęcamy do wypełnienia formularze zgłoszeniowego na: http://www.tato.net/tatonet_en/warsztaty/details/192-7-sekretow-efektywnego-ojcostwa
Tam również można znaleźć więcej szczegółów na temat wydarzenia.

Ewa Barczyk