Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Dowiedz się więcej o raku jelita grubego

Główna treść

Dowiedz się więcej o raku jelita grubego

Fundacja Rosa Vita zaprasza na spotkanie z onkologiem – tym razem tematem przewodnim będzie rak jelita grubego. Spotkanie odbędzie się w gościnnych murach OREW w Wolbromiu przy ul. Skalskiej 22 w sobotę 26 lipca o godz. 10

Czy można umrzeć ze wstydu?! Chyba tak!!! Większość Polaków nie sygnalizuje lekarzowi objawów związanych z tym nowotworem z … powodu zażenowania i wstydu. Pod względem efektów leczenia raka jelita grubego Polska jest w szarym ogonie Europy. A zdiagnozowany wcześnie nowotwór to 100% szans na wyleczenie całkowite.
To choroba krajów wysokorozwiniętych. Nowotwory jelita grubego i odbytu są trzecim najczęściej występującym na świecie nowotworem u mężczyzn, a drugim u kobiet. Tylko w 2010 r. w Polsce taką diagnozę usłyszało prawie 16 tys. osób !!!

Na jakie objawy warto zwrócić uwagę? Kiedy jesteśmy obciążeni genetycznie ? Jak często i jakie badania przesiewowe powinniśmy wykonywać ?

Te i inne pytania znajdą odpowiedź. Zapraszamy na spotkanie z onkologiem dr Katarzyną Jaśko. Tym razem gościny udzielił nam OREW w Wolbromiu na ul Skalskiej 22.

Zapraszamy – Fundacja Rosa Vita