Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Drużynowe biegi przełajowe – 28 medali dla Gminy Wolbrom. Zespół Szkół w Gołaczewach kolejny raz niepokonany w powiecie olkuskim

Główna treść

Drużynowe biegi przełajowe – 28 medali dla Gminy Wolbrom. Zespół Szkół w Gołaczewach kolejny raz niepokonany w powiecie olkuskim

Dnia 11 kwietnia 2017 roku w Olkuszu gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Gołaczewach razem z reprezentacją Zespołu Szkół (Pod Lasem) w Wolbromiu reprezentowali Gminę Wolbrom w powiatowych zawodach w drużynowych biegach przełajowych. Jest to stosunkowo niedawno wprowadzona do kalendarza impreza sportowa, więc przybliżymy w skrócie zasady jej przeprowadzenia.

Zawodnicy zaczynają startem wspólnym w poszczególnych kategoriach, z tym, że drużyny ustawiają się w rzędach 6 zawodników; wyznaczeni przez nauczyciela liderzy na linii startu, pozostali zawodnicy, według ustaleń drużyn, za nimi. Suma miejsc (punktów) na mecie zdobytych przez wszystkich członków zespołu decyduje o jego miejscu w klasyfikacji drużynowej. Oczywiście zwycięzcą jest ekipa z najmniejszą liczbą punktów ,,karnych” na mecie. Osobno dla zawodników prowadzona jest również klasyfikacja indywidualna i osoby, które wywalczą lokaty od 1 do 3 kwalifikują się do finałów wojewódzkich, nawet w przypadku, gdy awansu nie wywalczy tam ich drużyna.

W finale powiatowym w Olkuszu, nasze drużyny, a także poszczególni zawodnicy spisali się ,,na medal” i to dosłownie zajmując:

1) I miejsce w powiecie olkuskim w kategorii drużynowej chłopców – gimnazjum

wywalczyła drużyna w składzie: Krzysztof Rachwał, Patryk Knap, Mateusz Pacia, Mariusz Gamrat, Damian Goc, Piotr Maj, Michał Janik.,

2) I miejsce w powiecie olkuskim w kategorii drużynowej dziewcząt gimnazjum

wywalczyła drużyna w składzie: Kinga Olszańska, Gabriela Kańczuga, Weronika Gryla, Karolina Żuchowicz, Aleksandra Bąchor, Alicja Olszańska, Wiktoria Kurek.

3) I miejsce w powiecie olkuskim w kategorii indywidualnej chłopców – Damian Goc.

4) II miejsce w powiecie olkuskim w kategorii indywidualnej chłopców – Krzysztof

Rachwał.

Na ilość złotych medali, które wróciły z nami do Wolbromia (łącznie 27 złotych + 1 srebrny) zapracowała również nasza drużyna chłopców ze szkoły podstawowej. Chłopcy również pokazali jak należy biegać i zameldowali się ze sporą przewagą jako pierwsza drużyna na mecie ! Drużyna biegła w składzie:

Grupa młodsza : Igor Bijak, Aleksander Barczyk, Piotr Kosałka, Maciej Kiwior, Brunon

Krzywański, Mikołaj Wiśniowski.

Grupa starsza: Bartłomiej Kańczuga, Paweł Sowula, Bartosz Paszczela, Wiktor Barczyk, Piotr

Sowula, Grzegorz Wiśniewski.

Kolejne dwa złote krążki dołożyli chłopcy ze szkoły podstawowej w kategorii indywidualnej:

1) I miejsce w powiecie olkuskim w kategorii indywidualnej chłopców – Bartosz Paszczela

(klasy 5-6).

2) I miejsce w powiecie olkuskim w kategorii indywidualnej chłopców – Maciej Kiwior

(klasy 3-4).

Finał ,,Małopolskiej Gimnazjady Młodzieży ” w drużynowych biegach przełajowych rozegrany został 17 maja 2017 r. w Nowym Targu na lotnisku lokalnego aeroklubu.

Nasze dwie drużyny, po ciężkim i wyczerpującym biegu (chłopcy biegli na dystansie 1600 m) zajęły ostatecznie 9 miejsce w Małopolsce, zarówno chłopcy, jak i dziewczęta ! To bardzo dobry występ, zwłaszcza, że indywidualnie nasz uczeń Damian Goc ukończył bieg na 23 miejscu, a Krzysztof Rachwał był 43, na 108 zgłoszonych zawodników ! Do udanych zawodów występ swój zaliczy również Gabriela Kańczuga, która na mecie była 29 na 94 zgłoszone zawodniczki.

Umiejętności biegowych w finałach wojewódzkich nie mogli zaprezentować uczniowie Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Gołaczewach, ponieważ w tym terminie odpoczywali na zorganizowanej w Łebie ,, Zielonej szkole”.

Przy okazji sportowej relacji z tego wydarzenia, pragniemy też poinformować, że nasza drużyna chłopców z gimnazjum, po zdobyciu I miejsca w zawodach miejsko – gminnych w piłce ręcznej rozegranych w Wolbromiu, reprezentowała Gminę Wolbrom w zorganizowanych w dniu 5 kwietnia finałach powiatowych w Olkuszu, gdzie po zaciętej walce chłopcy zajęli ostatecznie II miejsce w powiecie olkuskim. Brawo !

Korzystając z okazji pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich miłośników spędzania wolnego czasu w sposób aktywny do Zespołu Szkół w Gołaczewach, gdzie w dniu 11 czerwca 2017r. organizowany będzie ,, V Festyn Rodzinny”, w którym dla przybyłych gości przygotowanych zostanie mnóstwo przeróżnych atrakcji, a żeby tradycji stało się zadość, konkurencji sportowych z pewnością nie zabraknie. Startujemy o godzinie 14.30 !

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !