Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Dwoje Laureatów i Finalistka X Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Poszukiwanie Talentów”

Główna treść

Dwoje Laureatów i Finalistka X Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Poszukiwanie Talentów”

W dniach 26-27 maja 2023 r. na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego odbył się finał X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Poszukiwanie Talentów”. Zakwalifikowało się do niego troje uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolbromiu, którzy przygotowywani przez nauczycielkę fizyki Irenę Smoter, w finale zdobyli zaszczytne tytuły oraz wyróżnienia:

• Amelia Szczepankiewicz z klasy 8a została Laureatką X Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Poszukiwanie Talentów”, zajęła II miejsce i otrzymała wyróżnienia w kategoriach „Doświadczenie” i „Fizyka dla najmłodszych”,
  • Mateusz Będkowski z klasy 7a został Laureatem X Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Poszukiwanie Talentów” i zajął V miejsce,
  • Julia Pasich z klasy 8a została Finalistką X Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Poszukiwanie Talentów” i zdobyła wyróżnienia w kategoriach „Pisanie o fizyce” oraz „Fizyka i sztuka”.

Laureaci i wyróżnieni uczniowie otrzymali odznakę „Złoty Kwant” oraz ciekawe nagrody rzeczowe, a Amelia dodatkowo zaproszenie na tygodniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy.

Podczas gali finałowej w auli Wydziału Fizyki odbył się „Pokaz Mistrzów”, na którym demonstrowano najciekawsze doświadczenia i wyjątkowe prace finalistów. Amelia Szczepankiewicz zaprezentowała w nim swoją grę planszową „Woda w fizyce”, która oczarowała komisję, a wcześniej zapewniła świetną zabawę wychowankom pani Katarzyny Mąki z klasy drugiej.

Konkurs „Poszukiwanie Talentów” wymagał od uczniów nie tylko znajomości fizyki, ale również zauważania jej w otaczającym nas świecie i przedstawienia zjawisk fizycznych w ciekawy sposób. Udział w konkursie wymagał od uczniów kreatywności, ogromnego zaangażowania i bardzo dobrego przygotowania.

Foto dzięki uprzejmości Rodziców młodych Talentów.