Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Dyniowe karety zachwycały swym pięknem!

Główna treść

Dyniowe karety zachwycały swym pięknem!

Przez cały miniony weekend na placu przed OREW-em w Wolbromiu można było podziwiać wystawę wydrążonych z dyni lampionów, ułożonych wzdłuż schodów. Te przepiękne dzieła, które szczególnie niesamowicie wyglądały wieczorem, to efekt pracy wychowanków i terapeutów ośrodka, którzy 30. i 31. października obchodzili Święto Dyni, łącząc je z tradycją amerykańskiego święta Halloween, sprawiającego wszystkim ogromną frajdę.

o już kolejny rok, kiedy wychowankowie oddziałów edukacyjnych i zespołów rewalidacyjnych wspólnie ze swoimi terapeutami wykonali „karety z dyni”, tak pięknie i pełne fantazji, że trudno było wybrać tę najpiękniejszą. Organizatorkami tej jakże kreatywnej i wesołej zabawy były: Katarzyna Gieszczyk, Joanna Gorgoń oraz Marta Kordaszewska. Obchodzone w ośrodku Święto Dyni zostało połączone z tradycją Halloween sięgającą około 2 tysięcy lat, a która do Polski przywędrowała stosunkowo niedawno. Kiedyś zadaniem świętujących było odstraszanie złych duchów, a dziś wiąże się ono przede wszystkim ze świetną zabawą. Powoli dynia na Halloween staje się obowiązkowym gadżetem, który pojawia się w naszych domach w okresie jesiennym pod koniec października. Wzory, jakie można z niej wycinać są przeróżne. Ich wymyślanie i wycinanie sprawiło wiele przyjemności podopiecznym OREW-u. Dyniowe dzieła pokazały, że wzory wcale nie muszą być groźne lub smutne, a powstać mogą z nich prawdziwe dzieła sztuki. Wszyscy wykazali się niesamowitą pomysłowością wydrążając i zdobiąc je. Po skończonej pracy, „karety” zostały wystawione i ocenione przez jury, w skład którego wchodzili wszyscy pracownicy ośrodka. Po odliczeniu głosów wyłonieni zwycięzcy zostali nagrodzeni.

Serdecznie gratulujemy talentu i rewelacyjnych pomysłów wszystkim uczestnikom, życząc jednocześnie nieustającej weny twórczej! Do zobaczenia za rok!

Greta Fałda

Powiązana galeria