Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Dzień Dziecka z wędką

Główna treść

Dzień Dziecka z wędką

Nad obydwoma wolbromskimi zbiornikami wodnymi wędkarze zorganizowali jak co roku zawody spławikowe dla najmłodszych. Dzień Dziecka nad zalewem i nad Nerką to już tradycja, a pogoda w tym roku była wyjątkowo przychylna dla małych wędkarzy.

Przedpołudnie spędzone nad wodą wraz dorosłymi miłośnikami wędkarstwa jest okazją do promowania tego sposobu spędzania wolnego czasu. Można zaobserwować, że zasadniczy trzon ekipy startujących w zawodach z okazji Dnia Dziecka małych wędkarzy stanowią dzieci wytrawnych lokalnych wędkarzy, ale nie zabrakło też licznego grona obserwatorów, którzy zapowiadali, że następnym razem…

Królem niedzielnych połowów nad Nerką był Bartek Gwiazda, który pokonał resztę zawodników wynikiem 3090g i dwoma karpiami, które zostały nagrodzone specjalnym pucharem za największą rybę, ufundowanym przez radnego powiatowego Jana Łaksę. Drugie miejsce zajęła Alicja Chmura z wynikiem 3075g, a trzecie Piotr Wołkowski z wynikiem 2110g. Nagrody otrzymali jeszcze Dominik Adamek – 2090g, Kacper Pałka – 1310g, Dominik Witos – 1040g, Marysia Skalska – 1040g, Artur Pałka- 870g, Kasia Skuła – 700g, Mateusz Osmenda – 480g, Beata Habryn – 440g, Michał Straszak – 415g. Pozostałych 45 dzieci nie miało szczęścia w połowach, ale za to miło spędziły czas nad wodą ze swoimi rodzicami, a na pociechę dostały paczki ze słodyczami.

Nagrody i słodycze ufundowali:

Urząd MiG Wolbrom

Wolbromska Spółdzielnia Mieszkaniowa

Adam Kuś – Biuro Rachunkowe

Paweł Sośnierz – FHU BUDMAX

Tomasz Rogal – Sklep Meblowy

Czesław Jaźwiec – Firma spaw-Mont

Wiesław Wojtacha – Usługi Budowlano-Remontowe

Paweł Korban – Sklep Zoologiczno-Wędkarski

Jan Łaksa – radny powiatowy

Zdzisław Skoczyń – radny powiatowy

Maciej Skalski – Sklep Ogólnospożywczy

Paweł Barczyk, Tomasz furman – Interkonekt

Bartłomiej Żurek – Firma Bartex

Tomasz Płaszczyk – OUTLINE

Józef Chowaniec – Malorz Home

Monika Nizińska i Iwona Zaręba – Piekarnia na Rogu